Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a menete egy nyaralo...

Mi a menete egy nyaralo vásárlásának? Mi mindent kell elintézni pontosan?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha tetszik, felhívsz egy ügyvédet, ő elintéz mindent.

Mivel adás-vételnél kötelező, úgysem tudod kihagyni a storyból.

2017. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ügyvèddel akarom mindenkèppen.
2017. jún. 22. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Mással nem is tudod... és pont ennyi a sztory.
2017. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adásvételi szerződés ügyvéd, vagy közjegyző közreműködésével.

Az adásvétel létrejötte után ha jól emlékszem 15 nappon belül következik a Földhivatal: bejegyzés, illetékfizetés.

2017. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző voltam.


A közjegyző, csak az aláírásokat hitelesíti. Ténylegesen mást nem vizsgál és ezért másért nem is felel. Többre felkérni sem lehet.


Az ügyvéd mindazért felel, amire a megbízása szól. Persze ennek ára is van. Őt meg lehet bízni a teljes lebonyolítással, vagyis a tulajdoni lap beszerzésével, az adásvétel lebonyolításával és még a földhivatali ügyintézéssel is. Ez a biztonságosabb!


Azért javaslom, hogy mindezt a saját ügyvédeddel intézd. Engem egyszer az eladó ügyvédje akart átverni hamis(!) tulajdoni lappal és jogtalan eladással. Nem sikerült neki, mert észnél voltam, de ma is sajnálom, hogy nem jelentettem fel.

2017. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!