Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol érdemesebb lakást, házat...

Hol érdemesebb lakást, házat venni ami Budapesthez közel van?

Figyelt kérdés
Olyan szituációba keveredtem,hogy a lányom felment pestre élni no én meg a közelében akarok maradni. Hol lenne érdemes lakást ,családi házat venni Budapesten vagy Pest megyében ( ami közel van a fővároshoz )? Olvasom sok helyen ,hogy a főváros már túlzsúfolt elég sok a roma származású ember és a külföldi. Én 53 évesen nem is tudom ,hogy hol lenne a legegyszerűbb a közelében maradni menjek én is fel Budapestre vagy maradjak Pest megyében ?

2017. jún. 22. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz úgy válaszolni, hogy nem ismerjük a körülményeidet, az anyagi lehetőségeidet.

Ha eddig vidéken és kertes házban éltél egész életedben, akkor nehezen, vagy sehogy nem fog menni megszokni a nagyvárost, a társasházakat, tehát marad az agglomeráció, a kertes ház.

Nos, ez megint felveti a kérdést a vidékkel kapcsolatban, pesti, vagy budai oldala Pest megyének?

Erre a válasz attól függ, hogy mekkora házat szeretnél és mennyid van rá?

2017. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én javasolnám neked gyömrőt vagy maglódot. Mindkét város elég közel van pesthez és a házak árai is elég elfogadhatóak.

Ez tapasztalat én is gyömrői vagyok:D

2017. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindkettő jó hely, én is arrafelé lakom.

Talán csak annyit, hogy Maglód 9 km-re van Pest határától és ott pesti árakon vannak a házak.

Nem könnyű kifogni olcsót és jót.

2017. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az se mellékes hogy mit szeretnél dolgozni.
2017. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én egész életemben kamionoztam. Én is ettől félek,hogy nem fogom megszokni a társasházakat a paneleket a nagyvárost. Amúgy kertes családi emeletes házban élek jelenleg ezt el szeretném adni addigra. Anyagiakra csak annyit,hogy én egyedülállóként albérletbe is mehetek mivel nem probléma fizetnem szerencsére . Hát a lényeg,hogy tartok tőle,hogy megfogom e szokni a zsúfoltságot Budapesten. Lányom fiatal neki könnyen ment.
2017. jún. 22. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél délkeletebb annál cigányosabb a terület. Nagykovácsiban, ürömön, Solymáron már egy darab sincs. Kétszer annyiba is kerülnek a házak.
2017. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Ne menj albérletbe, mert az már korosodó embernek nem való.

Nem azt mondom, hogy idős vagy, de idővel az leszel.

Kell egy biztos pont, ahol becsukod magad mögött az ajtót, nem parancsol senki, azt csinálsz, amit akarsz.

Kellenek állandó szomszédok, egy olyan háziorvos, aki évek óta ismer, kell egy fészek a lányodnak is, amikor hazajön.

Kertes ingatlant vegyél, akár XIV-XXIII. kerületig, ahol megtetszik, de előbb gondolom a házadat kell eladni.

Amikor már vásárlási lehetőségnél tartasz, majd kiírod a helyet, mi meg véleményezzük.

2017. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden út ami Bp-re vezet elég gyakran van sajnos lezárva baleset miatt, én aglomerációban lakom, elég sokáig autóval jártam be, nem egy munkahelyem elégelte meg az állandó késéseimet... majd mikor lett elég pénzem a szülői házat otthagyni, olyan faluba mentem, ahonnan van vonat!

Vonattal a legegyszerűbb be- és ki jutni Bp-ről... vonat + összecsukható bicikli illetve roller és hamarabb bent vagyok a belvárosi munkahelyemen sokszor, mint a dugóban ácsorgó külvárosi munkatársak... én azt javaslom, olyan települést válassz Bp közelében 30km sugarú körön bellül, ahonnan van vonat.

2017. jún. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A Dunakanyar egy része már drága, pl. Dunakeszi, Göd, Sződliget, vagy Szentendre. Ahol sok a nem napon barnult: Pomáz, Csobánka. Busszal 40 perc Budapest: Leányfalu, Tahitótfalu. A Szentendrei-szigeten rossz a közlekedés. Ahol érdemes körülnézni, az Vác, de nem a lepukkant déli része, hanem Deákvár, Kisvác és Verőce. Vonattal gyorsan bejutsz Budapestre.
2017. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

17. kerület és környéke. Budapesten is kívül Ecser, Gyömrő, Maglód, Nagy-és Kistarcsa, esetleg Isaszeg, Kóka, Mende...bár attól is függ, hogy milyen gyakran szeretnéd látogatni a gyerekedet.

Pl.: tömegközlekedéssel a "belváros" a 17.-től kb. 1 óra Ecser és társai a kerülettől olyan fél-negyed óra, míg Kóka és társai olyan 45 perc.

2017. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!