Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Beperelhet valaki egy ház...

Beperelhet valaki egy ház miatt ha van hagyatékim? Ha mégis akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2 éve hogy elhunyt a faterom és hát, egy fél ház és hiába próbálom eladni nagybátyám folyton elkergeti a vevőket, érdeklődőket ami elég idegesitő tud lenni. Emeletes házrol van szó övé az emelet enyém a földszinti rész. Mit kellene lépnem hogy leszálljon rollam?

2017. júl. 2. 10:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Ha ez osztatlan közös tulajdon,akkor meg kell osztatni.

Természetesen közműveket is szét kell választani.Erre most nagy lehetőség nyilt,mivel eltörölték a csatlakozási dijakat .Lehet ,hogy műszakilag más megoldást kell majd alkalmazni az emeleten lakónak

2017. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ok hogy meg kell osztani de nincs kivel megbeszélni, magának tulajdonit mindent, fenyegetőzik és már kétszer is feljelentett csak úgy
2017. júl. 2. 11:07
 3/30 kovpet ***** válasza:
100%

"de nincs kivel megbeszélni"


Hogyne lenne? Vele. Majd az ügyvéded, ha veled nem áll szóba.


"magának tulajdonit mindent"


Mi van a tulajdoni lapon?


"fenyegetőzik és már kétszer is feljelentett csak úgy"


Feljelentett? Mi volt a vád? Létezik "hamis vád" tényállása, nézz utána.


Amúgy egyszerű: ha a tied a ház alsó része, akkor add ki kétméteres kopaszoknak vagy balhés alakoknak, mondjuk havi 10000 forintért fél évre. Utána akar majd tárgyalni, szerintem.

2017. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Beszélj ügyvéddel és indítsatok "közös tulajdon megszüntetése" iránti pert.

Olyan határozatot fognak hozni, hogy

- vagy kifizeted a nagybátyádat és tiéd lesz az egész ház

- vagy kifizet a nagybátyád és övé lesz az egész ház

- vagy elárverezik és fele-fele arányban részesültök az eladási árból.

Tessék:

[link]

2017. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem az hogy nem áll velem szóba, egyszerűen hülye, úgy gondolja senki másnak nem adhatom el a részemet csakis neki mivel őtet illeti, mindezt 5000 euróért szeretné megvásárolni ami valljuk be semmi, ez mindenképpen az enyém mivel faterom után örököltem, feljelentett azért mert saját tulajdonomhoz megyek ami neki zavaró... igen elég bonyolult szitu
2017. júl. 2. 11:58
 6/30 kovpet ***** válasza:
Ez nem Magyarország? Csak mert akkor az itteni jogok nem biztos, hogy egyeznek az ottaniakkal.
2017. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Neki úgy lenne megfelelő ha szinte ingyen eladnám neki, sőt kitapétázni, meg stb és még azt is ő akarja megszabni hogy kinek adhatom el, kit illet, holott semmi köze az én részemhez
2017. júl. 2. 12:00
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem, nem Magyarország, Románia pontosabban Szatmárnémeti....
2017. júl. 2. 12:01
 9/30 anonim ***** válasza:
Akárhol élsz, mindenképp fogadj ügyvédet, mert így egyedül, minden jogismeret nélkül, te kevés vagy az ilyen rázós ügyhöz!
2017. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Van ügyvédem, és igen tisztában vagyok vele hogy kevés vagyok ehez, túl komplikált az egész szitu, most kitalálta azt hogy szerinte nem hiteles a hagyatékim, mivel hogy ő nem irt akkor alá, meg hogy ő nem volt jelen... csak hogy miért kellett volna ő ott legyen mikor semmi köze? Agyfasz ez az egész
2017. júl. 2. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!