Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elköltöztünk, mégis követelnek...

Elköltöztünk, mégis követelnek. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Június elsejével kiköltöztünk előző albérletünkből, egy hetes festés után átadtuk a kulcsokat, rendeztük az albérletet, a következő héten a fennmaradó rezsiket. Amikor odamentünk a tv, internet már be volt kötve, kiköltözésnél kiköttetési díjat követeltek. Kifizettem. Aztán felhívott a főbérlő, hogy fizessek neki 10.000 ft-ot vegyszerekre a takarításhoz, mert hogy a bútorok, a padló nem lett normálisan feltakarítva(tény, hogy nem csillogott-villogott minden). Erre azt mondtam neki, hogy ki van zárva. Mindez már átadás után történt. Aztán most, 3 héttel a kiköltözésünk után pedig felhívott, hogy eltört egy cső a falban, javítassam meg. A festés folyamán mi nem fedeztünk fel ilyesmit, és az átadáson sem vettük/vette észre, hogy baj lenne. DE már laknak benne új albérlők. Na ilyenkor tényleg nekem kell állni ezt a költséget? Vagy csak tőlem akarja kicsikarni? Volt már másnak is ilyen jellegű problémája? Hogy lehet ezt megoldani?
2015. jún. 22. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elszámoltátok a kauciót, akkor hagyd a francba a követeléseivel együtt. Ne foglakozz vele.
2015. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
már minek foglalkozol vele? átadtad ő megtekintve átvette a téma le van zárva.
2015. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se foglalkozz vele... A legutolsó helyen volt olyan a tulaj... Amíg ott laktunk, nem volt gond, s örülhetett, hogy jó lakói vannak, az előző brutális közüzemi tartozással hagyta ott, s találkozott is vele később, mégis hagyta futni, nem is értem, no mindegy. Plusz telefúrta a falat, mi meg nem.


Nos, kitakarítottunk, kiköltöztünk, megnézték, OK, mentünk.

Úgy 2 hét múlva telefonál, hogy szerinte mégse olyan tiszta meg pókháló van (2 hét után ne csodálkozzon, egy éjjel rengeteg idő egy póknak egy hatalmas háló szövéséhez is, a házat pedig látták, de amúgyis mindig úgy takarítok kiköltözéskor, mint soha máskor), fizessünk vagy sokat, különben megkeres minket és jaj.

Elküldtük a búsba, azóta se láttuk.


Teljesen irreális dolgokra képesek. S különösen durva, hogy az előző lakó az ilyen többszázezres tartozásokkal ellóghatott, de nálunk "pókháló van", pedig átvették, megnézték a házat akkor... Inkonzisztens az ürge, azt mondom, de minden szögből nézve ártatlannak látom magunkat :)


Utólag ne nyivákoljon senki, nem fair. Illetve ahhoz valami nagyon meredek dolog kellene.

10000 vegyszerekre? Te is megkaptad... Mi ilyen szőnyegtisztíttatást fizettünk egyszer, de az még belefért.

2015. jún. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utólag mit akar? Elküldeném a búk k...a anyjába, és tiltanám a számát, ha meg személyesen zaklat, akkor rendőrt hívok rá.
2015. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésben leírtátok, hogy minden rendben, és fel van bontva?


Ha igen, akkor röhögd ki, kívánj neki további szép életet, és rakd le.


Nálunk azért verte a huppot az előző tulaj, mert szerinte "elloptam" a folyosó ajtó kulcsát - csak éppen zár se volt azon az ajtón :D Egyszer felhívott, hogy szerinte én be akarok törni, és azért raktam el a kulcsot - közöltem vele, hogy ha így is van, akkor a többi kulcsról vajon hány száz másolatom lehet? Pont ez az oka, hogy illik zárat cseréltetni. Úgyhogy hajrá. Viszlát.


Aztán még egyszer felhívott pár nap múlva, felvetem, elkezdte a szöveget, közöltem, hogyha még egyszer felhív, zaklatásért feljelentem. Többet nem hívott.


Hülyék mindenhol vannak, pláne ha látják, hogy jó gyerekek vagytok - aki nem beszél vissza, hanem meghúzza magát, abból az ilyenek általában megpróbálnak kinyomni még némi pénzt...

2015. jún. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!