Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudok kulfoldon megkere...

Hogyan tudok kulfoldon megkeresett pénzért Magyarországon hazat venni? Részletek lent

Figyelt kérdés
Elvileg 10 ezer euroig hozhatsz be penzt az orszagba. Namost meg amugy is, mennyire fog ram szallni a nav, h honnan van a penz? Tudom bizonyítani, h kulfoldon dolgkztam, de mennyire fogja ez oket erdekelni? Milyen problémák merulhetnek fel?

2017. júl. 6. 03:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire nem érdekli őket.
2017. júl. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Elvileg 10 ezer euroig hozhatsz be penzt az orszagba"


Utalni meg annyit tudsz, amennyit csak akarsz.


"Tudom bizonyítani, h kulfoldon dolgkztam, de mennyire fogja ez oket erdekelni?"


Amennyiben olyan országban volt rendes munkaviszonyod, amelyikkel van kettős adózást kizáró egyezmény (a legtöbb országgal van), és ott adóztál is belőle, akkor erről van igazolásod is, szóval az egy adózott jövedelem. Ha nem adóztál vagy nincs egyezmény, akkor következő évi adóbevallásba beleírod, és jövőre befizeted az adót. Más esetekben (pl feketén dolgoztál külföldön) is csak akkor lehet bajod, ha később vagyonosodási vizsgálat lesz ellened.

2017. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utalgatással konvertálással sok pènz megy el. Ennek nèzz utána, milyen számlát..... stb èrdemes nyitni, vagy olcsóbb talán külföldön váltani.
2017. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
currencyfair.com, én nem használtam, de jókat mondtak róla azok, akik igen.
2017. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elvileg 10 ezer euroig hozhatsz be penzt az orszagba. "


Annyit hozol be, amennyit akarsz, csak 10 ezer folott be kell jelentened.


"Tudom bizonyítani, h kulfoldon dolgkztam, de mennyire fogja ez oket erdekelni?"


Ha rendesen, bejelentve dolgoztal, es kulfoldon leadoztad (remelhetoleg olyan orszagban, amelynek van kettos adoztatast kizaro egyezmenye Magyarorszaggal), akkor nem lesz gond.

2017. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!