Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A ferjem egyedül tulajdonos a...

A ferjem egyedül tulajdonos a lakásnak. Az szeretnénk, hogy közös tulajdonban legyen a lakás. Kihéz kell fordulni, ügyvédhez? Vagy csak földhívatalban kell bejélenteni?

Figyelt kérdés
Vagy azt lenne legjöbb, ha csinalnánk egy ajándekozási szerződés? Ez ki csinálja, közjegyző?
2016. szept. 12. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok adószakértő, de szerintem ilyen esetben 18% az ajándékozási illeték. ( tehát az ingatlan felének az értékének a 18%-a.)


És szerintem az ügyvéd is és a közjegyző is jó.

2016. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól tudom közvetlen családtag,házastársnál nem kell adót is fizetni.Űgyvéd nélkül viszont nem fog menni .Az okiratot el kell készíteni .
2016. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mennyi kér az ügyvég ilyen bejegyzesért?
2016. szept. 12. 16:52
 4/13 xswerdy ***** válasza:

A férjed hozta az ingatlant a házasságba (vagy az árát)? Ez esetben a külön vagyonáról van szó, aminek a felét neked akarja ajándékozni, ami egy ajándékozási szerződéssel működhet. Mivel ingatlanról van szó, ügyvédi közreműködéssel.


A másik eset, hogy a közösen vettétek (a közösen összespórolt pénzetekből), csak valamiért csak a férjed lett vevőként feltüntetve. Ekkor Te most is ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonos vagy, az ingatlan a közös vagyonotok része. Ezt is lehet ingatlannyilvántartásilag rendezni, de akkor egy ennek megfelelő okirat készül, nem ajándékozási. Szintén ügyvédnél.


Az ügyvédi költsége szerintem hasonló a két változatnak.

2016. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xswerdy ***** válasza:
illetve bármelyiket csinálhatja ügyvéd helyett közjegyző is.
2016. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A lakást a ferjem házasság elött vette meg, igy csak az övé.
2016. szept. 12. 17:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Már látom magamelőtt mikor a férjed veri a falba a fejét mikor eljön a válás ideje. Egyébként a viccet félretéve ügyvédhez menjetek azok mindíg tudják hogy lehet az adófizetést elkerülni vagy csökkenteni.
2016. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xswerdy ***** válasza:

Házastársak között az ajándékozás illetékmentes. Csak az ügyvédi költséget, és a földhivatali eljárási illetéket kell fizetni.


7-esnek: válás esetén ez szerintem jó eséllyel beleesik abba a kategóriába, amikor az ajándék visszakövetelhető (persze az az eljárás megintcsak pénzbe kerül).

2016. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ügyvéd és nem a közjegyző. Az ügyvédi dijről nem tudtok? Fix vagy valamitől füg?


A ferjem sulyosan beteg, nem lesz válás.

2016. szept. 13. 10:00
 10/13 xswerdy ***** válasza:
Az ügyvédi díj megállapodás tárgya, beszélhettek akár több ügyvéddel is, hogy ki mennyiért vállalja.
2016. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!