Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a CSOK önerőnek számít,...

Ha a CSOK önerőnek számít, akkor hogy vásároljak előtte lakást?

Figyelt kérdés

Ahogy értelmeztem, CSOK igénylést csak a lakás szerződés után lehet beadni?!

Nem értem :S



2017. júl. 25. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Megírjátok az ügyvéddel a szerződést, hogy megveszed a lakást. Utána leadod a banknak, ők meg majd intézik neked a Csokot.
2017. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ügyvédnél kössetek ELŐSZERZŐDÉST, ez minden banki ügylet esetén ismert eljárás.
2017. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha pl nincs abszolút pénzed vagy csak nagyon kevés akkor nagyon leszűkül a dolog..pl használt lakásnál ha foglalót stb kérnek amihez ragaszkodnak is,hogy lerakd előre akkor ott már el is buktál.

Amúgy meg a bankok a fedezetként felajánlott ingatlan (ingatlanok) forgalmi értékének maximum 80% áig nyújthatnak hitelt, a többi minimum 20% az önerő. Ameddig az önerő nincs rendezve addig a bank nem folyósítja a hitelt. Nah ebbe a minimum 20% önerőbe számít bele a csok.

2017. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm. Erre voltam kíváncsi. Ha nincs abszolút semmi önerő, akkor milyen ügyvéd meg szerződés?! Nem is értettem. De köszönöm neked.
2017. júl. 25. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Ha minden szép és jó és az eladóval sikerül megegyezni,hogy pénzt előre nem tudsz letenni csok+hitel lesz csak, vagy esetleg csak csok amiből fizetve lesz (mert kifér belőle) akkor ez a része pipa. Ez csak az eladón múlik, persze az egyéb költségekre azért kell pénz.
2017. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

2-es vagyok

és én meg titeket nem értelek, de az a lényeg, hogy ti értitek egymást!:)


Én vásároltam hitelre házat, egy fillér önerő nélkül. Kellett vinnem a már említett előszerződést, ami egyben szándéknyilatkozat is volt.

Előtte kaptam egy igazolást, hogy hitelképes vagyok ilyen és ilyen összegre(most nem jut eszembe a hivatalos neve), azt bemutattam az eladónak és elmentünk az ügyvédhez.

A bank az előszerződés alapján elutalta a vételárat letétbe, megírtuk a végleges adásvételit, az eladó megkapta a pénzét.

Az adásvételivel bementem a bankba, ahol megkaptam a birtokbavételi engedélyt, vagy mi a fenét és ennyi!

Igaz, ez nem CSOK volt.

2017. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kettes azért az a vásárlás se mostanában volt..vagy ha mostanában akkor pótfedezetként még egy ingatlan is be lett vonva. A JELENLEGI szabályok miatt ami a leírt maximum 80%-ig terhelhető az ingatlan nem lenne megoldható pótfedezet nélkül 0ft önerővel.
2017. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!