Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Részletre vennék egy zárt...

Részletre vennék egy zárt kertet, mennyi lehet az adásvételi-szerz. Kötés ára?

Figyelt kérdés
1.4millio lenne a zártkert ára,rajta egy kb 30m2 gazdasági épület.Mennyi lenne az adásvételi ügyvédnél?120at adok bele,50ezrivel fizetném.Ha letelt a részlet milyen kölségem lesz?Köszönöm a segitséget.
2017. aug. 7. 16:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

kb 0,5-1% + földhivatal 6600

Aztán illeték 4%

2017. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,a földhivatal felé akkor kell ha kifizettem a teljes összeget?Bocsi a tudatlanságomért de nem voltam még ilyenbe..
2017. aug. 7. 17:14
 3/33 anonim ***** válasza:
A földhivatalból a tulajdoni lap kell az adásvételihez
2017. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Illetéket akkor kell majd fizetned, amikor a földhivatal a nevedre írja az ingatlant.

Ameddig csak széljegyzetként szerepelsz, addig nincs illetékfizetési kötelezettséged.

Az ügyvéd díjáról az ügyvédedet kérdezd, én 30ezerre tippelek a tapasztalataim alapján, plusz költségek. (kb.5ezer)

A Kormányablakon lekérhetsz tulajdoni lapot egyezerért, az is tökéletesen megfelel tájékoztatásul.

Teljesen felesleges a hitelesítettért (pecsét, aláírás) kifizetni 3600Ft-ot, mert ugyanazt tartalmazza.

Az ügyvéd is a "nem hitelesítettet" fogja lekérni.

2017. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Biztosra veszem, hogy ilyen kis összeg esetén nem lesz olyan ügyvéd, aki akár 1%-ért is megcsinálná az adásvételit.

Szerintem egy fix összeget fog kérni (hogy mennyit, az sok mindentől függ).

2017. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Még annyit hogy énis lekérhetem a házról a nem hitelesített tulajdonlapot?Attól hogy nem az enyém az ingatlan..Ügyfélkapun keresztül lehet ugye?köszike
2017. aug. 7. 19:56
 7/33 anonim ***** válasza:
Le is kérheted, de ha csak meg akarod nézni le sem kell kérned, csak beletekintesz ingyen.
2017. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
ügyfélkapun évi 2 db teljes nem hiteles tulajdoni lapot tudsz ingyen lekérni
2017. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 xswerdy ***** válasza:

nagy kérdés, hogy hogyan papíroznátok le ezt a részletekben fizetést. Tulajdonjog fenntartással kötitek a szerződést? Úgy tudom, akkor kétszer kell fizetni a földhivatali illetéket, egyszer most, és egyszer, amikor a tulajdonjog fenntartást törlik. Vagy egyből a nevedre kerül az ingatlan, az eladó számára prdig jelzálog kerül bejegyzésre (olyan, mintha a banktól vennél fel hitelt, de most az eladótól veszel fel). Ilyenkor meg jelzálog törlésnek, mega bejegyzésnek van díja.


Én is úgy sejtem, hogy az ügyvéd olyan 30.000 Ft-ot elkér kis értékű ingatlanoknál is, ilyenkor biztos nem %-ért dolgozik.

2017. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Melyik szerzödés lenne kedvezöbb,ha a tulajdonjoggal bejegyeznénk a nevemre,vagy ha az eladónak jelzálog lenne rajta..?
2017. aug. 8. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!