Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakást venni hitelre és...

Saját lakást venni hitelre és közben albérletben maradni, mennyire életszerű?

Figyelt kérdés

Egy kicsi de takaros albérletben lakom, aminek a bérleti díja a mai viszonylatokban mondhatni olcsó. A rezsi is csak 10-13ezer ft nyáron, télen a duplája.

Így magával a lakás költségeivel fogjuk rá kijövök havi 70ezer ftból, bérleti díjat, rezsit és közös költséget is beleszámítva.


VISZONT!

Van önerőm és hitelképes is vagyok. Ha vennék hitelre egy nagyobb lakást, (pl panel 60-70m2) nem lenne érdemes kiadnom albérletbe szintúgy magasabb áron, itt ahol én lakom ezek a lakások olyan 130e ft+kk+rezsi áron mennek, én maradnék a kis olcsó albérletemben és fizetném a bérleti díjból a törlesztőt meg talán még maradna is belőle.

Bele költözni azért nem igen szeretnék, mert egy törlesztővel és egy nagy lakás rezsi összegével már nem biztos, hogy elbírnék minden hónapban, ha igen, akkor is csak nagyon szűkösen, sok mindenből vissza kellene vennem.


Az én általam kiadott albérletben viszont keletkezhetnek hibák, amit nekem azonnal ki kell fizetnem, pl kitört ablak, csőtörés, ázás esetén parketta csere stb stb.


Viszont legalább biztosítva lennék, hogy ha az én főbérlőm felmond, akkor tudnék hova menni, hiszen én is azonnal felmondhatok az én bérlőmnek. Úgy is van 1-1 hónap felmondási idő, de ha ütközik is 1-2 hetet a dolog, addig haza tudok költözni a szülőkhöz.

Viszont kutyám is van, amit a sajátba tudnék vinni, de nagyon nehezen találnék másik albérletet ahová vihetem magammal. Esetleg laknék benne amíg nem találok egy másik olyan picike és olcsó albérletet, ami nekem bőven elég egyébként.


Megvalósítható ötlet, vagy teljesen eszement?



2017. aug. 11. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem ez teljesen ésszerű ötlet, de természetesen a kockázatokat neked kell felmérned. Befektetési szempontból nem rossz, még ha csak nullszaldóra jössz ki minden hónapban, akkor sem (persze jobb ha marad a végén a zsebben :-) )
2017. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Az ötlet teljesen reális alapokon nyugszik és jó!

Összesen két észrevételem lenne.


1) Ha már belevágsz, akkor ne panelt vegyél, hanem lehetőleg egyetem közelében, vagy jó közlekedéssel valamit, ami nem panel.

Én még bérlőként sem mennék panelbe, hogy aztán harcoljak a poloskákkal, csótányokkal, hangos szomszédokkal, hogy ne is soroljam a végtelenségig.


2) Ha mégis a panelnél maradsz, akkor azonnal köss rá egy mindenre kiterjedő biztosítást, amennyiben a háznak nincs ilyen és akkor azok a váratlan költségek amikről írsz, megtérülnek. (Legalábbis nagy részük)

2017. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet, köss biztosítást.
2017. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Mielőtt belefogsz, számolj azzal is, hogy olyan esetben is tudod-e a két lakás rezsijét fizetni, ha egy rossz albérlőt fogsz ki. Aki nem fizet, ráadásul még ki sem tudod rakni. Ez esetben fizeted a saját albérletedet, saját rezsidet, a törlesztőt a lakásra, és egy másik család rezsijét. Ne legyen, de simán előfordulhat ilyen is.

Mert ugye a lakhatásod a tét, lényegében az egész életed, tehát a legrosszabbal is kalkulálni kell.

Nehogy már árverezzék is a lakásodat mielőtt kifizetted volna.

2017. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

#4

Már miért ne tudná kirakni?

Pillanatok alatt ki lehet rakni valakit, kivéve, ha az bombát erősít magára és hozzábilincseli magát a bejárati ajtóhoz.

Az elmaradt rezsire meg ott a kaució.

2017. aug. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Mivel ingatlaniparban dolgozom, és volt is már kiadva a családnak ingatlanja, ezért van tapasztalatom bőven azt hiszem. Volt bérlőnk akivel semmi probléma nem volt, volt aki után kellett gázszálát fizetni, mert már küldték a kikapcsolási értesítőt. Az a kaucióból kifizették a szüleim, de ilyen csak egyszer fordult elő. Egyébként ők is normálisak voltak, és amikor mondtuk, hogy menni kell, hát mentek. 3 gyerekkel.

A munkám miatt amúgy is van annyi kapcsolat (végrehajtók stb), hogy én akit ki akarok rakni, azt ki is fogom :) Ettől nem tartok.


Azért még átgondolom erősen. Hiszen mi lesz ha eurósítanak? Nem most, hanem például 5 év múlva. A hitel nem pár hónapra szól, úgyhogy legalább 10-20 évvel előre kellene gondolkodni, ami ugye persze lehetetlen. Csak azért mégis. Itt is a szakmámra tehető vissza az aggodalom, mert annyi bedőlt hiteles emberrel találkoztam, akinek fogalma sem volt, hogy mi lesz vele, hogy hihetetlen.

Nyilván ez valamivel csak másabb lenne, de valamiért akkor is azt gondolom, hogy hasonlóan végződne mint a deviza hitelek. Erről valakinek valami vélemény?

2017. aug. 12. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mai viszonyok között ez a megoldás a legjobb! Sok sikert hozzá!
2017. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyesmit tervezünk. Csak mi a mostani lakást adnánk ki és a vásároltban laknánk.
2017. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen válaszoltam volna, de mihelyst megtudtam, hogy ingatlanos vagy, inkább nem.
2018. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!