Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől van a vályogházban...

Mitől van a vályogházban ammónia vagy szalmiákszesz szag?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem agy vályogházat, de hiába szellőztetem akkor is egy fura szag van benne, ami az ammónia vagy a szalmiákszesz szagára emlékeztet. Mitől lehet ez, és mit lehet ellene tenni?

2017. aug. 30. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen állat "megjelölte" (összehugyozta). Lehet, hogy valahol a padló alatt, vagy a vakolatot itatta át. Esetleg a padláson. Meg kell keresni és eltávolítani az érintett szerkezeteket.
2017. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A padlózaton milyen burkolat van?

Mert az az enyémben amikor vettük, valamilyen préselt lemez volt (nem OSB) és annak volt hasonló szaga, de csak ha vizes volt, mondjuk felmosás után, mert alulról nem vizesedett.


Vagy...

Az előző tulajnak bejárkált az ivartalanítatlan kanmacskája és területet jelölgetett.

Ez nem pisi, hanem egy speciális, nagyon büdös maró anyag, nagyon sokára és nehezen tüntethető el, akárhogy mosod mondjuk az ajtófélfát.

Keresd meg a szag forrását, mert nem mindegy!

2017. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Vagy ami még talán lehet józan paraszti ésszel:


mivel régen szalmás trágyából is készült vályogtégla, ezért lehet hogy pont ez a ház abból, azon belül is ammóniás sz*ból készült, és fel, majd kiázott belőle és azt érzed.

2017. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

3-as


Nem vagyok fiatal, egész életemet falun, vályogházban éltem le.

SOHA, SEHOL nem dolgoztak trágyás, húgyos szalmát a falba!

A falusi ember sem volt állat, még ha nem is palotában élt.

2017. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben, ami egy "normál" házban előfordul: a vizeletnek van ammónia szaga. Mi a helyzet a csatornával? És társaival?
2017. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Vannak sajnos patkányok, ők is jelölhetnek? Meg amit írt is valaki, nálam is olyan furnérlemez szerü van letéve, bár nem vizes. Inkább az első variáció lehetséges. Lehetséges?

Köszi a válaszokat, és jöhet még, mert meg kell oldanom valahogy.

2017. aug. 30. 20:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Alulról sem párásodhat az a furnérlemez?

Mert az tud nagyon büdös lenni, ahogy már más is írta.

2017. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Biztos vizesedik, mint minden vályogház. De attól sztem max doh szag van , nem szalmiák. De ott is van ilyen szag ahol nincs ez a furnérlemez letéve (fürdő, konyha), Szóval jöhet bármi segítség, szívesen fogadom. Köszi.
2017. aug. 30. 20:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj hinned nekem, de ha felszednéd a furnért, (ami az egész lakásban, még a köves helységekben is szaglik) utána betonoznál és ha kis pénzből gazdálkodsz, akkor famintás PVC-t tennél a szobákba, megszűnne minden problémád.


... és hogy minden vályogház vizes?

Elszomorítlak, de ez nem igaz!

Az enyém - és nagyon sokaké - csontszáraz.

2017. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi felszedem mindenképpen, csak le van szurkozva, szóval nem egyszerű, szakad kis cafatokban. Föl kell vésni. De egy próbát megér. A másik ok a jelölés amit írt valaki. A patkányok jelölhetnek?
2017. aug. 31. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!