Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hangyasav és ammónia reakciójá...

Hangyasav és ammónia reakciójával képződik hidrogén-cianid?

Figyelt kérdés

A reakció egyenletét vegyesen megtaláltam, szóval két módot is írnak.

HCOOH + NH3 <==> HCN + 2 H2O


HCOOH + NH3 --> NH4COOH (ez gondolom ammónium-formiát)

Melyik a helyes egyenlet?



2014. jún. 22. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

E szerint 550 Kelvin fok fölött lehetséges az első.


Általában a hidrogén-cianidot így állatják elő:

2 CH4 + 2 NH3 + 3 O2 → 2 HCN + 6 H2O

vagy ez:

CH4 + NH3 → HCN + 3H2


Metánból és ammóniából, nem hangyasavból.

2014. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Metán és ammónia reakciójához is magas hőmérséklet kell, +katalizátor, amiről nem tudom hogy itt mi. Maradnék a hangyasavnál. Egyszer már kipróbáltam a reakciót, amikor összeöntöttem a hangyasavat és a szalmiákszeszt, egy sűrű köd keletkezett a folyadék fölött. A reakcióban hő is keletkezik, nem lehet hogy ez a sűrű köd a gáz halmazállapotú HCN? Lecsapathatom, ha javaslod, van hozzá felszerelésem, de aztán hogy lehet tesztelni, hogy tényleg az-e? (Vicces kedvű felhasználóknak elmondom: Nem szívom be, nem iszom meg)
2014. jún. 22. 17:57
 3/3 anonim válasza:
Ammónium-forminátból vízelvonással képződhet P4O10-el amit soha nem tudsz beszerezni.Még kénsavval se sikerült nekem pedig meg akartam ölni egy darazsat :/
2014. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!