Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten miért fogyott a...

Budapesten miért fogyott a lakosság az elmúlt 30 éveben?

Figyelt kérdés

Én nem régiben költöztetem Székesfehérvárról Budapestre és nagyon hamar megszerettem a fővárost, össze sem lehet mérni Székesfehérvárral.

Nem értem, hogy miért is akarna bárki is innen elköltözni. (Leszámítva ha egy Bp.-nél nagyobb városba akarsz költözni.)



2017. aug. 30. 19:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb városra igaz, hogy vannak urbanizációs időszakai (nő a beköltözés) és vannak dezurbanizációs (szuburbanizációs) időszakai, amikor (nő a kiköltözés, általában az elővárosokba). Budapesten a 2000-es évek elején kezdődött a mostani hullám, de szerintem mintha éppen megfordulna újra.


Egyébként statisztikai és életviteli szempontból magasról nézve gyak. lényegtelen, hogy valaki mondjuk a XI. kerületben vagy Budaörsön lakik, ugyanúgy bejár dolgozni, szórakozni, stb. Ezért nem is a városmag, hanem az agglomeráció mérete a lényeg (angolul: urban area), ami Budapest esetében kb 2 900 000 fő.

2017. aug. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Régen minden vágyam volt, hogy egyszer Budapesten éljek. Ma már a jóisten mentsen meg tőle. Sokszor csak szörnyülködve nézem, hogy hogy lehet ilyen környezetben egészségesen élni, normálisan pihenni. Mi kiköltöztünk egy Bp melletti kis városkába, ahonnan még viszonylag gyorsan be lehet jutni a városba tömegközlekedéssel is, de mégis nyugisabb a közeg. Fiatalok vagyunk, karnyújtásnyire tőlünk minden, mégis kisvárosias hangulatban élünk és én így sokkal boldogabbnak érzem magam, mint amikor bent laktam a susnyásban.

Szerintem nagyon sokan vannak ezzel így. A fiataloknak, bulizóknak tök jó, én is szerettem, amíg jártam az éjszakát, de családot alapítani nem tudnék a város közepén jó szívvel.

2017. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
19%
nem jó itt már sehol MO-n... vidék halott, munka infrastruktúra nincs, Bp. nyüzsgő, koszos, tele hajléktalannal bunkóval, sok kocsi... munkalehetőség van ugyan, csak épp 10x túljelentkezéssel mint vidéken. Nulla az egész.
2017. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%
Budapestről általában külföldre költöznek az emberek, illetve a családalapító korosztály agglomerációba (kisebb részük vidéki városokba) Az agglomeráció egy kompromisszum azoknak, akik nem tudják megfizetni a budapesti családi házakat, de a munkájuk/barátok stb. Bp-hez köti őket. Személy szerint nekem az ingázás hosszútávon elviselhetetlen lenne, így nem is költöznék ki. Sokan viszont úgy vannak vele, hogy nem számít mennyi idő beérni, csak ne társasban kelljen élni.
2017. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy csupán kompromisszum lenne azoknak, akiknek nincs pénze a városban ingatlant vásárolni. Mi pl. társasházban élünk így is. Tömegközlekedéssel 1 óra a belváros, autóval 20 perc. Amikor kiköltöztünk még bent dolgoztam a városban, aztán kaptam egy jobb lehetőséget szintén agglomerációban. Budapest viszonylatban szerintem az egy órás BKK-zás, vagy a 20 perces autóút nem sok.

Én vágytam a kisvárosi életre. Utáltam, hogy kiléptem az utcára és nem láttam a napot, mert mindenhol 8-10 emelet emelkedett fölém. Ahhoz is viszonylag sokat kellett keresgélnem, hogy nagyobb zöld területet találjak (Városliget méretűre gondolok itt, vagy Kopaszi gát), ahol végre úgy érzem van egy kis terem. Egyszerűen fojtogatónak éreztem a belvárosi életet.

2017. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
19%
Budapest a bűn városa.
2017. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Maga az utazás nem feltétlenül sok agglomerációból, de a saját tömegközlekedéshez mindig előre kell gondolkodni, az autózásnál meg ott vannak az állandó dugók csúcsidőben. Ez Bp-en lényegesen kényelmesebb, mert van metró, villamos. Másrészt az agglomeráció települései nem igazán kisvárosi hangulatúak, inkább alvóvárosias. Így nincs is nappal élet, nem található meg minden bolt, egyéb kikapcsolódási lehetőségek... Ha elmennék Budapestről, akkor egyértelműen vidéki város, mint agglomerációs kistelepülés. A bp-i belvárosnak sajátos hangulata van, én sem bírnék ott élni pár évnél tovább, inkább turistáknak való, meg aki szereti a nonstop nyüzsgést.

A zöld területek meg szerintem kb ugyanazokkal az esélyekkel látogathatók budapestieknek, mint vidékieknek. Pl. Budapestiként elmész a Margitszigetre/Városligetbe/Gellérthegyre/Kopaszi gáthoz. pl Dunakesziről: Dunapartra. Gyömrőn:Tófürdőre. Gödöllő és környékéről: dombságra, Budai oldalon a "hegyekbe"...

2017. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Előzőhöz két észrevétel:


városi elmegy a "zöldbe" hogy az milyen jó, kikapcsolódás stb... a "zöld"-nek kb. a Budai hegyek legfelsőbb pontjai, valamint a Dunakanyar ami megfelel... az hogy elmész egy parkosított térre még nem a "zöld", ne keverjük össze. Ott is van zaj, szmog, zsebesek, erőszakos, maga mutogatós emberek.

Nyüzsgés: mész a járdán, és nem tudsz haladni, mert folyamatosan előznek ki, jönnek veled szemben, megy a szirénázó rendőr, aztán a mentő, utána a hülyegyerek csapatja a kocsinak, 50m múlva kéregetőkbe botlasz. Voltam pesten, elég sok kerületben megfordultam, láttam milyen...

Másik, bejárás: igen, van busz, villamos, hév, metro. Jobb esetben nem akad el, nem ég le vagy szét menet közben, nem kötekednek veled az úton stb. Azt bírni elég lehet minden nap. Vagy, marad a kocsi, reggel 1 óra dugó, délután 1 óra dugó, közben egy kis rendőri ellenőrzés.


Akinek ez tetszik, hát nyugodtan maradjon ott, vagy költözzön fel a belvárosba. Külvárosi rész még hagyján, vagy Buda nyugatabbi része.


Ha ott laknék a környéken se járnék be szerintem, max. külvárosba dolgozni.

2017. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Nem keverem össze a vad természetet a parkosított területekkel. Az előző válaszoló írta, hogy Városliget/Kopaszi gát méretű szabad térre gondolt, ezért ezeket írtam. Aki agglomerációban lakik ugyanúgy mesterségesen létrehozott lakóparkok, lakótelepek között él, szóval kár összekeverni az agglomerációt a zölddel. Szerintem egy budapesti amúgy is többet megy kirándulni, mint egy átlag agglomerációban élő, de ez nyilván egyénfüggő is.Neked a Dunakanyar a zöld, másnak elég zöld a Füvészkert, vagy a Kopaszi-gát is..

A nyüzsgéssel kapcsolatos hozzászólásod alapján szívből gyűlölöd az embereket, esetleg antiszociális vagy. Egyrészt belvárosban kb senki nem autóval közlekedik, a belvárosi járdákon pedig nem több a bunkó, mint egy dunaharaszti vagy akár vidéki megye kisvároskájának járdáján közlekedő. Sajnos tudomásul kell venni, hogy más emberek is élnek a városban. Mentő elhaladása, szabad utat kérése engem még soha életemben nem zavart, eszembe sem jutott, még a rendőr sem. Inkább reméltem minden rendben lesz és időben odaérnek majd... A kéregetők valóban Bp-re jellemző jelenség, de nekem már fel sem tűnnek, észre sem veszem őket, de ha mégis, képes vagyok túllépni rajtuk. A városban lakók kicsit másképpen szocializálódnak, aki csak a rosszat látja benne, ne is lakjon a fővárosban.

A tömegközlekedés egyelőre még mindig jobban működik a fővároson belül, mint az agglomerációban, úgyhogy addig kár is ezen aggódni. Személy szerint én fővároson belül nem szeretek autózni, mindenhová el tudok jutni tömegközlekedéssel, agglomerációból viszont a bevásárlást is kocsival kéne intéznem, mint minden mást is...

2017. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

Mi olyan jó Pestben? Én laktam ott 6 évet, de egyáltalán nem tudtam szeretni az állandó zajt, a húgy- és szarszagot és a sok nyomorékot. Fejér megyében lakom és onnan is mentem Pestre, de nekem Fehérvár mindig is sokkal szimpatikusabb volt a fővárosnál. Szép város Pest, de sajnos élhetetlen szerintem.

Fehérváron is lehet igazi nagyvárosi életet élni, viszont nincs az az állandó kavarodás, nagy nyüzsgés éjjel is az utakon, stb. Rengeteg a program, szép a belváros, közel van a városhoz minden, ami kell (Balaton, Velencei-tó, Bp, kirándulóhelyek). Van üzlet bőven, iskola is, szóval nem tudom, mi lenne a baj Fehérvárral. Középiskolás éveimet ott töltöttem és nagyon szerettem a városba bejárni hétvégente az osztálytársakkal.

2017. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!