Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vályog-szilikát vegyes falazat?

Vályog-szilikát vegyes falazat?

Figyelt kérdés

Kb. senkinek nem kellene gondolom... láttam egy hirdetést ami szerint vályog-szilikát vegyes falazattal árulják a házat, elsőre tetszik, ahol van az is, csak gondolom nem véletlenül nem tudja 2 éve már eladni a tulaj, ingatlanoson keresztül is.

Ti vennétek ilyet, ha mondjuk rá lenne mondva hogy jó szerkezeti állapotú? Tetőteres, akkor hogy lehet vályog egyébként?



2017. szept. 1. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Így távolról nehéz megmondani. Nézd meg, hogy vizesedik-e, van-e szigetelés, van-e alap. (Ez utóbbit legkönnyebben az ablak párkányából tudod leszűrni. Ha felfelé púposodik, akkor nincs, vagy nagyon sekély az épület alapja.) Nézz utána, honnan hozták a szilikátot, mert a gyöngyösvisontai szilikátból épült házba pl. habozás nélkül költöznék be, ha nem lennék olthatatlanul szerelmes a vályog falazatba.

Az a tetőtér beépítés erősen megkérdőjelezi viszont, hogy érdemes-e foglalkozni a házzal. Se a szilikát, sem a vályog teherbíró képessége nem predesztinálná erre.

2017. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor lehet hogy ezért nem tudja két éve eladni... bár ez egy bokortanyán van, főúttól befelé aszfalt út mentén, pontosan nem tudom hol, ingatlanosok szokása nem leírni a címet.
2017. szept. 1. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:

A szilikátos házak nem népszerűek.

Azzal kellett volna kezdenem, hogy vályog-szilikát :O :O én még ilyenről nem hallottam! Téglával rakták vegyesen a vályogot, tudtommal.

Tetőtere akkor lehet egy háznak, ha betonalapon van. Akkor bírja el (tetőtér beépítése, bocsánat). Ha valahol a lábazaton le van menve a vakolat, már ott is látszik.

Nem vennék ilyet soha az életben.

2017. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rengetek ház van eladó, én nem vennék olyat, ami vegyes falazattal építettek.

Látatlanban ezt a házat az évtizedek alatt toldozgatták, foldozgatták, hozzáépítettek, meg ilyenek. Még az is lehet, hogy valamilyen bontott anyagból rakták össze.

2017. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!