Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szilikát téglából épült házat...

Szilikát téglából épült házat mennyire jó ötlet vásárolni?

Figyelt kérdés
Földrengésállóság, hőszigetelés stb stb ?
2014. dec. 8. 21:16
 1/5 anonim válasza:
Hőszigetelés szempontjából nem a legjobb de utólag lehet szigetelni, viszont inkább téglából épült házat vennék.
2014. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a régi 25-30 éve voltak kisebb problémák, mert nem elég egyenesen rakták és repedt, ill. sokan nem tartották jónák, az anyagai miatt-állítólag másképpen készült mint külföldön.

mostaniak már elég jók, és a szigetelési értékük is, de a mostani energetikai előírások szerint azt is szigetelni kell plusszba.földrengés állósága olyasmi lehet mint egy tégla, ennek sincsen rugalmassága.

2014. dec. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 40 éves szilikát házam van.

Földrengésre még nem teszteltem, de a hőszigetelése kiváló, és nincs egy repedés sem.

Lehet, hogy szerencsém volt a vételnél.

2014. dec. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább főleg az egészségügyi kockázatok miatt aggódnék, hiszen a gázszilikátnál felmerül a radioaktív sugárzás lehetősége.


Ami a hőszigetelését illeti, ebben csaknem kétszer rosszabb, mint pl. egy mai 30-as N+F porotherm tégla:

Porotherm 30 N+F -> U = 0.5

Gázszilikát 30 -> U = 0.9


szóval meggondolandó..

2014. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a régiek hőszigetelése csak akkor volt jó,bár a B30 sem sokkal jobb. ha elég egyenesen rakták, akkor nem reped.
2014. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!