Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gondolom ekkor sem köteles...

Gondolom ekkor sem köteles esetleg olcsóbban adni az ingatlant?

Figyelt kérdés
Teszem azt egy házakra specializálódott értékbecsüst felfogad a vevő, aki mond rá egy értéket, de az eladó többért hirdeti, akkor el lehet kérni azon az áron, vagy ez simán csak megbeszélés kérdése?
2017. szept. 18. 14:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az értékbecslés egy szolgáltatás. Megfizeted az értékbecslőt és ő értékbecsül. Kapsz egy papirt arról, hogy mennyi az ingatlan értéke papiron. Az ingatlan piaci értéke pedig annyi, amennyit a vevő kifizet érte. Ha a vevő beleszeret, akkor lehet, hogy a papiros értékénél 5 millával többer is ad érte. Ha az eladónak sürgős az értékesités, akkor áron alul is megválik tőle, csak vegye végre meg valaki.
2017. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azért is gondolom, mert lehet hogy pl. Juli néni elfogult, mert hát itt élt a férjével, stb., meg most volt kifestve, esetleg vett bele egy konyhabútort, meg ilyenek, és ezért kéri 2-3 millióval többért a házat, de nem ér annyit. Ha megtetszik, és otthon érzem magam benne elsőre, akkor se fogok 12 milliót adni a 7-8 milliós házért, mert nem lehet ilyen összegekkel dobálózni.
2017. szept. 19. 10:20
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A következő történik: hozol egy értékbecslőt (megjegyzem, nem kell elájulni tőlük), ő közli, hogy az általam 25 millióért hirdetett ház szerinte 21 milliót ér. Ezt én, mint tájékoztató jellegű színes információt megköszönöm, majd felkérlek, hogy ne rabold tovább az időmet és búcsút intek.


Ez kb. olyan mintha bemennél a BMW szalonba, odaállnál a 10 milliós modell mellé, és egy autós újságíró véleménye alapján közölnéd, hogy ez olyan 7-et ér. Szuper, csak senkit nem érdekel. :)

2017. szept. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyébként anno volt majdnem egy hasonló esetem:


eladó lakásomat jöttek megnézni, az úr már első pillantásra nagyon szimpatikus volt :)

körülnézett, majd közölte, hogy uram, ezért 20 milliót, maga megőrült?

mire a létező legudvariasabb stílusban közöltem, hogy ez esetben nem ön fogja megvenni, és a kijárat felé tereltem.


másnap megvették 20-ért :)

2017. szept. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!