Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy ha egy ingatlant a többi...

Hogy ha egy ingatlant a többi házhoz képest is jóval olcsóbban adnak, de egyébként ránézésre nincs baja, akkor azzal van valami?

Figyelt kérdés
Vidéki falu, nem a legjobb helyen. Nem nevezném meg, általánosságban kérdem. Tufa falazat, jó nagy több mint 200 m2-es, jó állapotú(nak tűnik képeken), de a többi ház kevesebb mint feleakkora ami ilyen árban van mint ez. A tufa falazat miatt, vagy csak túl nagy és nem tudná egyébként eladni magasabb áron? A környékkel nincs gond, egyedül az infrastrukrúrába lehetne belekötni. Ti vennétek ilyen nagy házat? Télen nem elég 18-20 fokra fűteni a kihasználatlan szobákat?
2017. aug. 28. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a kihasználatlan szobát (nekem 1 van) nem is fűtöm, még sincs semmi baja. A környezettől kap annyi meleget, hogy nem mínuszok vannak benne.

De virágot, vagy Michelangelo festményt nem célszerű benne tartani.:)

2017. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nekem alapból gyanús, de nem mindig kell rosszra gondolni. Meghaltak az idős szülők, a gyerekeknek gyorsan kell a pénz, vagy hasonló. Célszerű alaposan megnézni, hogy a hasonló méretű/helyen lévő házak mennyibe kerülnek. Az eladótól is rá kell kérdezni, hogy miért ilyen olcsó. Ha szemmel láthatóan sumákol, mellébeszél, akkor én nem venném meg. Továbbá célszerű felkérni egy független (tehát nem az eladó sógorát) szakembert, hogy vizsgálja meg az ingatlant, majd nyilatkozzon. Ez olcsóbb, mint később a házra költeni a 20 szorosát.
2017. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
200 m2 borzasztó nagy nehéz kifűteni ezért nehéz eladni . Manapság nem nagyon szeretnek ekkorát venni mert iszonyat pénz a fűtés. Be kell szigetelni és lehet alsó vízszigetelés probléma is. Ezek így már horibilis összegeket emészthetnek fel.
2017. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl akarnak rajta adni gyorsan. Ennek oka lehet: adósság, költözés, rossz szomszéd, lehet örökség, amivel nem akar foglalkozni az örökös, nem akar nyűgöt, lehet, hogy régóta árulják, és már kétszer levitték az árát, te meg most láttad meg, és egyszerűen "csak úgy" eddig nem vette meg senki, pedig műszakilag jó. Aztán lehet ok az, hogy 200 m2 a ház, ha jól értem, az hatalmas, fenn kell tartani, az nem két fillér, a fűtés, meg minden, ha régi építésű, pl. hatvanas évek, akkor gondolom fel kell újítani, ekkora négyzetméternél a felújítás is jó nagy költség. Összevonva, ha pl. hatvanas évekbeli ház, és 200 m2, azt nem is lehet aranyárban hirdetni, senkinek nem fog kelleni. Ha nagy a telek, az is lehet kizáró ok, manapság nem szeretik a nagy telkeket az emberek (úgyis csak füvesítenek, térköveznek). Fekvése milyen? Van-e valamilyen zavaró tényező (főút, gyártelep, hulladéklerakó, nagyfeszültség, kamionparkoló, stb.)?

Írod, hogy bele lehet kötni az infrastruktúrába, az milyen?

Egyáltalán a házban bent van minden közmű? Az is számít.

Akkor ha így körbelőttük, meg kell nézni személyesen, a képeken nem látszik minden. Kikérdezni a tulajt, első kérdésed legyen: tehermentes-e az ingatlan. Hány tulajdonos van? Mindegyik el akarja-e adni? (Lehet hitellel terhelt, láttam már olyat, hogy 8 tulaj, és egy tulaj részén van jelzálog - vevő lettem volna).

Meg kell nézni műszakilag, ha szemre jó, akkor tapizd meg a falakat, nem vizesek-e. Valamint szemrevételezed: falak, repedések, nyílászárók, tető, külső vakolat, a telek, a kerítés. Mennyiből tudod helyrehozni, van-e annyi pénzed.

Télen valamennyire igen, fel kell fűteni a szobákat, alapjáraton mennie kell valamilyen fűtésnek, mert hosszútávon nedvesedhet, penészedhet, ha télen kifagy meg lehűl a fal. És ez azért nem kis összegbe kerül. Üres szobákat állagmegóvás céljából fűteni.

2017. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!