Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sok ingatlanhirdetésben...

Sok ingatlanhirdetésben látom, hogy csak "készpénzes" vevőket várnak, ez valóban készpénzest jelent vagy inkább hitelfelvétel nélkülit, csak nincsenek tisztában a készpénz fogalmával?

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem hitellel akar valaki fizetni, akkor szerinted milyen formában lehet még pénz valakinél a készpénzen kívül?
2017. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%
nyilván hitel nélkülit jelent, és a banki utalást elfogadja, nem kell 30 millát huszezresekben leszámolni
2017. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
1-es: nekem pl a folyószámlámon van a pénzem. Tádáááám!
2017. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#1 Ezek szerint te sem vagy tisztában a készpénz fogalmával.
2017. szept. 23. 22:04
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyen megjegyzés a hirdetésekben azt jelenti, hogy "azonnal tudjon fizetni"

Ne csak akkor amikor a bank megadja a hitelkeretet.

2017. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

ma 21:25

A folyószámládon is pénz van, amivel akár azonnal is tudsz fizetni. Hitelesnél idő kivárni megkapják, vagy nem kapják meg. Ha az utolsó verzió, akkor az eladó kezdheti elölről a vevő keresést.

2017. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Feltehetően nem tehermentes az ingatlan, ezért nem akar várni a hitelre valamilyen okból. Vagyis ahogy mások is mondták többnyire azt jelenti, hogy hitel felvétel nélkül adná.
2017. szept. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
22:10-es: de a számlámon nem készpénz van. ;)
2017. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Az 1-esnek igaza van. Készpénz a bakjegyek, a számlapénz azonnal kp-ra váltható. Az átutalás, csekk pedig készpénz kimélő, és nem váltható át Kp-re.
2017. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Akinek pl. devizahitel miatt minden számlája zárolva van, az ragaszkodhat a készpénzhez. Én pl. így jártam, a banknál megrendeled, bementek együtt (de csak ha megvan az érvényes, ügyvéd előtt kötött szerződés). A banki pénztáros külön szobában leszámolja készpénzben és kész. De ennek a pénzmosás elleni törvény miatt ára volt, fizettem plusz 80 ezret a banknak, de a ház többet ért.
2017. szept. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!