Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Inkább egy készpénzes Vevőnek...

Inkább egy készpénzes Vevőnek adnátok el a házatokat áron alul, vagy inkább egy megbízhatóan fizető Vevőnek aki bár részletekben törlesztené, de alku nélkül vinné?

Figyelt kérdés

Tehát azonnal kevesebb pénz,vagy hosszútávon több? És adott esetben a hosszútáv alatt max. 3 évet kell érteni,természetesen szerződéssel védve.


Aki a gyors pénzt választaná,hogyan lehetne meggyőzhető a másik verzióra?


Köszönöm szépen!


2014. febr. 22. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ.Ha évek óta árulod és érdeklődő nincs rá,akkor eladnám ahog tudom.Szóval 3 év nem nagy idő tedd félre egy bankszámlára.Én áron alul nem adnám
2014. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem bíznék meg benne. Szóval honnan tudom, hogy tényleg törleszti-e majd? Szerződés ide vagy oda. Nem vagyok járatos az ingatlanpiacban és a jogi hátterében annyira, hogy ilyenbe bele merjek menni. És nincs olyan jogász/ügyvéd ismerősöm, aki tuti szerződést csinálna.


És jó, mi van ha aláírom, a vevő fizet, akar is rendesen törleszteni, ne feltételezzünk mindjárt rosszat, csak annyira gondoljunk, hogy önhibáján kívül nem tud törleszteni. Elveszti a munkehelyét, vagy megbetegszik, vagy meghal. Akkor hogy és ki fogja nekem kifizetni a tartozását? Ki lesz, aki behajtja rajta vagy az örökösein?



Esetleg olyanban lennék benne, hogy kiadnám neki a lakást, és a kifizetett havi bérleti díjakat mindig levonnám a megbeszélt vételárból. Ha már a felét kifizette így bérelve, akkor ráiratnám a fele házat. Ha a 75% fizetve, akkor haszonélvezeti jogommal iratnám rá, és ha mindet kifizette, akkor levehetjük a haszonélvezői jogomat.


De ez is túl zűrös azért...

2014. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is azok jutottak eszembe hirtelen amit a második írt.

A legtöbb ember ha eladja a házát egyből pénzt akar, és nem részletekbe.

Én inkább áron alul eladnám, de legyen egyből kifizetve az összes.


Egyébként a részletfizetés nem minden esetben jó.

Az egyik kollégámnak a volt felesége nem tudta kifizetni a ház árának a felét, így megegyeztek abban, hogy részletben fizeti. Mi mondtuk, hogy ez nem lesz jó, mert a pénz 3-5 év alatt sokat romlik és nem fogja tudni félretenni a pénzt, hogy később lakást vegyen belőle. De nem hallgatott ránk. 4 éven át fizetett havonta az asszony, de a pénz mindig elment. Mert elvesztette a munkáját, fel kell élnie, Amikor lett munkája, az adósságot kellett fizetnie. Az utolsó évben az asszony nem fizetett, mert a vállalkozása csődöt mondott, nem volt több bevétele.

Így most se pénz, se lakás..


Szóval engem tuti nem tudnának meggyőzni a részlet fizetéssel..(hacsak nem ad letétbe valamit ami miatt megérné, mondjuk egy kis nyaralót, vagy egy autót aminek 3 év múlva is szép ára van)

2014. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy részletfizetéses szerződés úgy néz ki,hogy amennyiben nem teljesíti a Vevő a szerződésben foglaltakat,úgy automatikusan semmisnek minősül az üzlet.A Vevő az addig befizetett pénzét elveszti,felfoghatja úgy,hogy albérletet fizetett.
2014. febr. 22. 17:22
 5/10 A kérdező kommentje:

Névre pedig akkor kerül át,amikor az utolsó fillért is megfizette.Így röviden ennyi a jogi háttér tisztázására.

Nos,így mit mondotok? Köszönöm szépen!

2014. febr. 22. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok.Van ismerősöm aki ìgy adta el az ingatlanját.Évek óta árulta.Kp vevő 2 milliót adott volna,de abból is csak egy volt.Részletes vevő 3,7 milliot.Nem.mindegy...A ház a kezedből nem csúszik ki mindaddig amig ki nem fizeti.
2014. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Adott esetben "csak" pár száz ezer különbségről lenne szó.De örültem nagyon az 1-es válasznak!
2014. febr. 22. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Az anyagi helyzetedtől függ.Tudsz-e 3 évet várni a kifizetésig?A többszáz ezer ft is pénz.én nem tudok félre rakni sajnos ezért nekem minden ft jól jön.
2014. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nem tiszta számomra a jogi háttér. Nos igen, úgy már egészen jól hangzik, ha csak az utolsó törlesztő után kerül át a vevő nevére.

Csak hogy mi van ha egyszer csak nem tud fizetni, áll az egész ügy, viszont nem költözik ki a házból???


Láthatni a hírekben, hogy már az albérletbe adás is milyen kockázatos, mert a törvény nem a tulajdonjogot védi, hanem a benne lakó idegent. Hát akkor mi a helyzet, ha még megvételi szándékról van szerződés?


Szóval kockázatkerülő, biztosra menő emberek nem fogják részletfizetéssel fizetéssel eladni.


Anyagi oldaláról nézve jobb a részletfizetéses, hogyha JÓVAL TÖBBET megadnak úgy.



Csakhogy van még egy dolog!

Milyen gyorsan van szüksége az eladónak a pénzre???

-Ha a csóró eladó ebből venne magának más házat máshol, akkor rögtön kell neki az egész pénz!

-Ha nincs éppen szüksége a pénzre, csak túl akar adni az eladó egy házon ahol nem laknak, csak az övék, akkor ráér, és könnyebben vehető rá résztletfizetés lehetőségére.

-Ha meg full gazdag az eladó, és nem érdekli a ház, és nem akar vele bíbelődni, csak gyorsan megszabadulni, akkor meg inkább eladja olcsóbban azonnali fizetéssel. Csak ha nagyon filléreskedik fog vacakolni törlesztő vevővel.



Bár ha azt írod, hogy csak pár százezerrel kapna többet az eladó részlet esetén, akkor meg újfent nincs értelme vacakolnia, hiszen infláció is van, egyre kevesebbet ér a pénzünk. Jobb az egyben egyszerre és utána az eladónak kamatozik...

2014. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van azért megoldás. Én ingatlanirodán keresztül adtam el telekárban egy rossz házat. A szerződés szerint a vevő letette az ügyvédi irodában a vételár 10%-át. Ebből kifizettem a céget, volt 60 napom az elköltözésre. A másik házzal azonban gondom volt, mert visszalépett az eladó. Keresnem kellett másikat. Ott én tettem le a 10%-ot, aztán kiköltöztem (holmit átvihettem az újba, én meg rokonokhoz mentem néhány napra). Egyik nap közművek átírása, teljes összeget megkaptam, másik nap ugyanez fordított szerepben. Vagyis megoldható, de nem könnyű megszervezni.
2014. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!