Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetitő által...

Ingatlanközvetitő által hirdetett lakás hogyha elkél mikor kell fizetni?

Figyelt kérdés
Már sokkal korábban tudtunk arról,hogy eladó lesz egy lakás, de közben a tulaj beadta az ingatlanoshoz.Érdeklődésemre Kiküldtek nekem egy e-mailt, hogy nézzem meg. Kb. két hét után úgy néz ki megtudunk egyezni és sikerül megvásárolni.Az ingatlanos felhivott, hogy miért nem jeleztem, hogy megvásároltuk a lakást, mert az után bizonyos %-ot kell fizetni a tulajnak. Az érdekelne, hogy mindenképpen kell az ingatlanosnak fizetni, amiért hirdeti a lakást v. csak hogyha eladásra kerül sor. Nálunk még csak folyamatban van, de még nem biztos, hogy sikerül! Az ingatlanos már jelentkezett, hogy a tulaj fizessen 250 ezer Ft-ot, és még én is fizetni fogok /szerinte/ hogyha letagadom, hogy a lakás felől érdeklődtem! Egyszerüen nem értem, hogy milyen szabályok vannak az ing.közvetitőkre.

2017. szept. 26. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te semmit nrm fizetsz az irodanak, nem allsz veluk szerzodesben.


A tulajdonos a szerzodes alapjan fizet, neked ahhoz semmi kozod.

2017. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:

jellemzően az szokott a szerződésben lenni, hogy az első pénzmozgáskor kell fizetni. Az pedig tipikusan a szerződéskötéskor átadott foglaló. Ezért szokott az ingatlanos az ügyvéd előszobájában várni, amíg a felek végeznek, és akkor elkéri a jutalékát.


Jellemzően az eladó van szerződésben az ngatlanossal, ő fizeti a jutalékát (időnként próbálkoznak irodák más konstrukcióval, de a magyar piac erre egyelőre nem igazán vevő). Ugyanakkor a megtekintési papíron általában aláírja a vevő, hogy ha érdekli az ingatlan, akkor az ingatlanoson keresztül tesz ajánlatot, és ha másképp tenne, akkor megfizeti az ingatlanos kárát.


Amúgy nem értem a történetet. Ha tudtátok, hogy eladó a ház, miért mentetek az ingatlanoshoz? Mit írtatok alá nála? Lehet, hogy itt nem is jár neki jutalék, hiszen nem rajta keresztül kerültetek képbe.

2017. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy fel van téve az Ing.-on oldalára, de sehol nem találtuk. Annyit kérdeztünk,hogy mit lehet róla tudni? Ez őket nem érdekli,hogy már tudtunk róla /csak kép nem volt róla/. Mindent megpróbálnak bevetni, olyanok mint a hiénák! Még azt is mondta, hogy amennyiben letagadnám,hogy küldött ki címet, úgy biróságra kerülnék én is. Pedig senki semmit nem tagadott!
2017. szept. 27. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Kizárólagos szerződése volt az eladónak az ingatlanossal? De akkor is Ő felel a szerződésszegésért, nem te.
2017. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!