Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy vihetek el saját magam...

Hogy vihetek el saját magam által vett berendezéseket a lakásból? Mivel tudom igazolni, hogy az én tulajdonomban vannak?

Figyelt kérdés
Nagyapám, halálával akivel együtt laktam, édesanyám, és nagynéném lett az örökös a lakásunkban levő vagyonra. Nem lesz hagyatéki eljárás tekintve, hogy az örökség nem haladja meg a 300000 Ft-ot. A számítógépet hozzá monitort, nyomtatót még évekkel ezelőtt én vásároltam de már nincs róla számla. Mivel elköltözök a lakásból szeretném magammal vinni, de ő ezeket is az örökségének gondolja. Mivel tudom igazolni, hogy ezek a dolgok az enyémek? Egyáltalán nekem kell bizonyítani, hogy az enyémek, ha ő tart rá igényt?

2015. okt. 10. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

szia!

sajnos számlával blokkal tudod igazolni hogy mi a tied ellenkező esetben minden a papádé mivel mással nem tudod bizonyítani hogy a tied és te vetted azokat a dolgokat,ha csak nem írtatok egy papírt hogy oda költözésed előtt milyen tárgyak voltak vagy fényképek amik igazolják.

2015. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Összepakolod, ami a tied, és elviszed. Aztán igazolják az örökösök, hogy mi volt a lakásban.
2015. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt is csináltam, hogy elvittem a lakásból. Erre mondta, hogy az lopásnak minősül amit elvittem anélkül, hogy igazoltam volna mi az enyém, meg is fenyegetett, hogy ezért feljelenthet a rendőrségen lopásért.
2015. okt. 10. 19:56
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi...nem fog a rendőrség a géped miatt kopogni nálad. Ezzel az erővel azt is bejelenthetné, hogy pénzt vittél el a lakásból, vagy bármit.
2015. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

A te szavad az övével szemben. 1:1

Mivel ő "vádol" téged, neki kell(ene) bizonyítania az 'igazát'. Kötve hiszem, hogy tudná.

Ráadásul eléggé életszerűtlen (kis hazánkban), hogy pont komplett számítógépet vett volna a nagyapád saját magának.

2015. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Szép kis rokonságod van. Egyáltalán tudott valamit csinálni a agyapád a számítógéppel (azontúl, hogy nézte)? Nyugodj meg és vigyél el mindent, ami nem volt feltűnő helyen. Gondolom többet törődtél nagyapáddal, mint az örökösei.
2015. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ennyi erővel azt is mondhatja, hogy a szekrényben volt 2milla és elvitted.

Ne foglalkozz vele. Ráadásul ha ténylegesen el is loptad volna, de használtan az értéke nem haladja meg az 50ezret, akkor nem bűncselekmény hanem szabálysértés.

2021. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!