Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű házak esetében...

Újépítésű házak esetében lehet alkudni a vételárból?

Figyelt kérdés

A legtöbb használt lakás esetében - persze helyzet függő - az eladók bele mennek a játékba, de mi a helyzet az újépítésű ingatlanok piacán?

Olyan építőkről beszélek, akik nagyobb beruházásokkal, több eladó ingatlannal is operálnak egyszerre.

Érdemes velük alkudozni az árból, vagy maximum extra "felszereltséget", esetleg jobb minőségű anyagokat lehet belealkudni az eredeti vételárba?


Tapasztalatoknak jobban örülnék.



2017. szept. 27. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én idén tavasszal vettem tervrajzról lakást. Ez azt jelentette, hogy még viszonylag "alacsonyabb" nm árak voltak, ahogy telt az idő, és elkezdődött a kivitelezés, emeltek az árakon.

A lényeg, hogy a lakás árából már nem tudtunk semmit alkudni. Viszont a teremgarázs árából engedtek (nem is keveset!), így ott gyakorlatilag 1 áráért vettem is egyből kettőt.

Ez már a harmadik újépítésű lakás vásárlásom volt. Kettőnél semmit nem engedtek az árból (nagy projektek voltak), de egynél igen: ez egy kis lakásszámú projekt volt, szinte "családi" beruházóval, vele rugalmasan lehetett egyezkedni az árról és az átalakításokról is.

2017. szept. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi jónéhány évvel ezelőtt lakást vettünk "akciósan". Iroda értékesítette, és egy jelentős összeggel olcsóbb volt. Mindez valószínűleg azért, mert már egy éve állt a lakópark, és még mindig volt néhány üres lakás, szóval ez az utolsók egyike volt. Ezt eleve ők hirdették olcsóbban. Szerintem nyugodtan próbáld meg. Miért ne? Egy próbát megér.
2017. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kicsit régebbi ugyan a kérdés, de engem is most ez a kérdés foglalkoztat nagyon. Sikerült végül alkudni, kérdező?

Ha van valami hasznos tapasztalatod, oszd meg kérlek! Nagyon köszönöm!

2020. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nos, mi a kérdés évében (2017) meg is vettük a házat. Nem hogy alkudni nem tudtunk, de örültünk, hogy végül nem drágábban kellett megvennünk. Épp azokban a hónapokban emelték meg a mellettünk épülő hasonló ingatlanok árát 4-5% -al.


Sajnos amíg van lendület a CSOK -ban, addig van lendület a vásárlóerőben és az ingatlanár emelkedésben. Igényes, megbízható kivitelező viszont kevés van és hatalmas a munkaerő hiány.


Sok helyen cikkeznek arról, hogy fordul a piac és nyeregbe kerülhet a kereslet, de 2020 szerintem még a kínálat éve marad, azaz nagyon kevés az esély az alkura. Persze ez sok mindentől függ. Melyik régióban, hol vesztek ingatlant, van-e esetleg túlkínálat, új vagy használt ingatlan, stb stb... Ingatlan ügynököket érdemes az első tiszteletkörök után gyorsan megkerülni, az máris faraghat az árból. Mi sajnos későn kaptuk ezt a tippet, pedig akár 1 milliót is ért volna...

2020. jan. 20. 23:02
 5/5 anonim válasza:
Köszönöm szépen a válaszod! Megerősítetted a megérzésem. Igen, több helyen olvasni, hogy kezd fordulni a mérleg, csak a kérdés hogy érdemes-e még sokáig várni (és fizetni az albérletet), ill. ha igen meddig. Őszintén szólva eszméletlen árakat kérnek még a használt panelekért is (11. kerület ÉNY-i része) és elgondolkodtató, hogy érdemes-e akkor már inkább bevállalni - igaz, nagyobb hitellel - egy újat. (CSOK esetemben nem játszik). Ezt az ingatlanos megkerülése dolgot én is hallottam és szem előtt tartom ha úgy alakul. Köszi még egyszer!
2020. jan. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!