Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen jogon rúgták rám a...

Milyen jogon rúgták rám a rendőrök az ajtót az előző tulajt keresve?

Figyelt kérdés

két éve lakom egy ingatlanban, pár napja csengetés, folyamatos kopogás és "azonnal nyissa ki!" felszólítás.. Alig hogy elfordítottam a zárat, rámrúgták a rendőrök az ajtót és közölték, hogy elfogatóparancs van érvényben és lefoglalják az összes informatikai berendezést. Mondom tök jó, maga az előző tulaj nevét mondta, két éve én lakok itt, kezébe nyomtam a személyim, előkerestem az adás-vételi szerződést is. Utána elnézést kértek, és elmentek. Annyit mondott az egyik, hogy számítsak majd egy tanumeghallgatási idézésre, mert össze kell szedniük mindent az illetőről.


Kérdezem én, hogy fordulhat ez elő? A vasárlás után tettem kényszer-kijelentést a biztonság kedvéért, jól mert két ember még ide volt bejelentve. De ez majdnem 2 éve történt, most hogy találtak ide a rendőrök? Jó hogy itthon voltam, mert ezek a távollétemben vittek volna mindent...



2017. okt. 10. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hatóság nem járt el kellő körültekintéssel az ügy kivizsgálása során ill. a lakcím nyilvántartás adatainak aktualizálása talán nem volt naprakész a bürokrácia hanyagsága miatt.
2017. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok szerencsére jártas a rendőrségi ügyekben, de szerintem simán tehetsz panaszt.

Talán a Belügyminisztérium panaszkezelésén(?)

2017. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha elfogató parancsot adtak ki a bizonyos személyre, abban az esetben az illető bujkál vagy, ismeretlen helyen tartózkodik. Azt nem lehet tudni, mennyire veszélyes és miért kellett ezért azt a fajta magatartást tanúsítani. A járőrök arra a címre mennek ki, ahova őket irányítják. Ők parancsot teljesítenek.

Az, hogy adás - vételkor ki jelentkezett ki és ki jelentkezett be a lakcímnyilvántartónál és ott kit jegyeztek be és kit töröltek a bizonyos lakcímről...

2017. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lett? Tettél panaszt?
2019. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jajj bárcsak rám rúgná be éjjel az ajtót két helyes rendőr bácsi...de élevzném. :D (bocsi,teljesen igazad van,dühítő lehet )
2019. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!