Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy dupla telken vennénk egy...

Egy dupla telken vennénk egy házat, a telek egyik felét el szeretnénk adni, annyira nem nagy a telek, hogy külön helyrajzi számot kaphasson mindkét fele, ügyvédi megosztás a járható út, hogy el is lehessen adni?

Figyelt kérdés
Egy osztatlan telket gondolom senki nem vesz meg...Mennyivel alacsonyabb egy ilyen osztott teleknek az ára egy külön helyrajzi számmal rendelkező telekéhez képest?
2017. okt. 11. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Negyedét sem kapnád meg érte és utána ki tudja kivel kellene közösködnöd, ráadásul azonnal a te házad is értékét vesztené.

Én inkább - ha nem akarom művelni - odaadnám ingyenes használatra valakinek, legalább rendben lenne.

2017. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Mit jelent az számodra, hogy ügyvédi megosztás?

Hogy egyszerűen írtok róla egy papírt, hogy a felét más használja?

Mert a tényleges megosztásnál is kell ügyvéd, ha egyszer el akarod adni, nincs más módja.

Egy földmérő kiméri, földhivatalnál bejegyzik. Utána ügyvéd, adás-vételi.


Amit te elképzeltél szerintem - mert nem egyértelmű - ott nem lehet fele-feléről beszélni.

Annak az egy jelenlegi telkednek lesz 2 vagy több tulajdonosa, de nem lehet ilyet kikötni, hogy a jobb oldalát te használod, a balt meg más.

Elég egy rossz szó, és egész életedben bánni fogod a dolgot. Nem fogod tudni eladni soha, nem tudsz majd rá építkezni, nem kapsz rá hitelt, ellenben ha a másik félnek tartozása van, ráterhelhetik a közös tulajdonra. Az ő részére persze, de te is iszod a levét.

Ja, arról nem beszélve, hogy ilyen módon senki nem fogja megvenni sem, vagy csak valami nagyon csóró kisebbség, aki fel sem fogja, mit csinál.

Egy teleknél egyszerűen ez nem éri meg, nem kaphatsz érte annyit, hogy megérje egy idegennel közösködni.

Gondolom nem egy belvárosi, frekventált telekről van szó, mert akkor egy az egyben eladnád, sokat érne.

Egyből meg is vennék, és már épülne is rá egy társasház, lépten-nyomon az épül, nincs is ennyi ember ebben az országban, aháy új építésű lakás készül...

Küülterületen, vidéken meg... hát nem is értem, komolyan, ha nem egy túl nagy telekről van szó, mennyit érhet?

Rosszabb helyen 1 millió, jobb helyen max 4-6.


Hátha kicsit részletezed, mert amúgy érdekel.

Miért nem adod el egyben, ha neked nem kell ekkora?


Egyébként mégis mekkora?

Miért gondolod, hogy nem kaphat új hrsz-t?

Településenként szabályozva van, hogy minimum mekkorának kell lennie egy hrsz-nak.

2017. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Félreértettem, most látom csak, hogy még csak nézitek azt a telket házzal együtt.

Bocsi.

De végülis mindegy, hiszen utána el akarnád adni, én már ezt a helyzetet írtam le.


Nincs olyan, hogy ügyvédi megosztás, ezt újra hangsúlyozom.


Egyébként meg az előbb elfelejtettem, hogy elég fura ellentmondás van a kérdésedben:

- dupla telket vennétek

- de annyira nem nagy, hogy ketté lehessen osztani


Akkor most dupla vagy sem?

Mondjuk ilyen sincs, hogy dupla, mert ha az egyik telek 600 nm, a másik meg 3000 nm, akkor az nem 5x-ös telek, hanem egyszerűen egyetlen önálló telek.

De egyébként értem, hogy mit akarsz mondani, hogy nektek nem kéne ekkora, elég lenne a fele.

Szóval akkor tisztázzuk, hogy mégis mekkora.

2017. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Telek akkor osztható meg földmérő által, ha ahhoz az önkormányzat hozzájárul a helyi szabályok figyelembevételével. Ilyen nincs hogy ügyvédi megosztás.
2017. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Hozzáértőként írom. Igen, ügyvéd által Készített Haználati megállapodással eladhatod az üres telekrészt, a vevőd kaphat rá hitelt is és ha építeni szeretne, CSOK-ot is igényelhet, amennyiben az önkormányzat ad építési engedélyt. Még azt is megtehetitek, hogy társasházzá alakultok.

A Használati Megállapodást nem kell bejegyeztetni a FH-ba.

2017. okt. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
veszélyes dolog, amit az utolsó ír, nagyon nem ajánlom.
2017. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
NEm ajánlom én sem, nagyon nem. rengeteg problémát jelenthet az osztatlan közös tulajdon.
2017. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Én sem ajánlom. Szolgáltatónál dolgozom és állandó probléma van ezekkel. Láttam már sok éves barátságokat tönkremenni közművek miatt. :)
2017. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!