Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes présházban gondolkodni?

Érdemes présházban gondolkodni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, szerencsére nyaranta eljártam dolgozni, így kábé most olyan 1 millió forint körüli összegem van félretéve. Pécsre mennék továbbtanulni, a tervem pedig az, hogy vennék egy présházat, amibe szerényen éldegélnék. De érdemes Pécstől 20 kilóméterre egymillió forintos présházban gondolkodni? Az egyetem mellett dolgoznék is, abból pénzből csinosítanám a házat. A ház van vagy 20 négyzetméteres. Számomra egy kicsit olcsó ez. Egyébként egy présházat mivel érdemes fűteni? Én az inverteres klímán gondolkozok.
2017. okt. 15. 20:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk van pincénk a Balatonnál, hozzácsatlakozó munkahelységgel (présházzal).

Mi is valami ilyesmit terveztünk mint te, csak nem állandó ott lakásra, hanem nyaralónak.

Nos, muszáj volt föléje építeni egy kalyibát, mert állandó a présházban és a pincében a dohszag, a pince miatt meg a nyirkosság és a penész.

Ha te ezt nem érzed, akkor szerencséd van, mert ezekre a borászati izékre ez jellemző. Az ára pedig rendben van, mert mi egy éve vettük a balatonit, vízzel, villannyal, 1,5 millióért. Most is van fent ugyanott 1,6-ért egy nagyon jó, amin már a kész nyaraló is rá van építve.

A fűtéshez nem tudok hozzászólni.

2017. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Pontosan 700 ezer forint, egy kis faluban, de Pécshez közel van, szőlőhegyen. Mondom egy kicsit furcsa, hogy ilyen összegekért akadnak vállalható házak, s persze fokozatosan újítanám fel. Nem mondom, hogy örökké ott laknék, de hitelt sem akarok felvenni, anyámék nyakán meg főleg nem akarok lógni, úgyis olyan a viszony, hogy az valami förtelem, akkor meg inkább egy présházban húzom meg magam, mintsem, hogy rámenjek a hülyeségükre lelkileg, de ez témától elment egy kicsit.
2017. okt. 15. 20:26
 3/40 A kérdező kommentje:
18/F
2017. okt. 15. 20:28
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Sok szerencsét kívánok neked és sikeres életet!

Azért nézd meg, hogy lakható és élhető legyen, ne legyen gombás, penészes, mert az az egészségre ártalmas.

Nem tudom a klímához kell e külön erős vezetéket kiépíttetned, vagy ha 16A-s a villanyóra fogja e bírni.

Ha vezetékeket és órát kell cserélned, az sajnos alaphangon 300ezer körüli pénz, + a klíma ára.

Nem tudom, hogy a tartályos gáz mennyibe kerül, de arról nem csak melegedni, de fürdeni (ha van vized) és főzni is tudnál.

[link]

[link]

2017. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
S egy, két gázpalack?
2017. okt. 15. 21:04
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm aki ilyen présházat akar ott Pécs környékén venni állandó lakhatásra. Ha fenn tudod tartani magad miért ne? Nem akkora összegről van szó hogy bármit is veszthetnél vele. Nem tíz tizenöt millát v. hitelt buksz ha mégse jó. Az értékéből se hinném hogy vesztene mert ennél már olcsób nem lehet. Klíma 200 még kb. Vagy kandaló. Gázpalack jó megoldás főtni vagy fürdővizet melegíteni. Ha neked megfelel ez miért is ne.
2017. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

#5

Kezdetnek 1-2 gázpalack is megteszi, de valamiért sokkal drágább így, mintha tartályban veszed.

És egy külső kéményhez mit szólnál? ... már amennyiben építészetileg megoldható. Egy jó kis kályhával még a fürdővizedet is meg tudod melegíteni.:)

2017. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Ezt nem írtam, de szerencsére kéményes a ház. Én valami cserépkályhában gondolkozom, esetleg tényleg egy külső kémény lenne pluszba, s a melegvizet fatüzelésű bojlerből oldanám meg. Az viszont félő, hogy nincs a házban víz, villany, mondjuk szoba van benne, de ha jól tudom, ciszternával, aggregátorral megoldható a probléma, plusz kút is van, bár így rögtön nem 700 ezer lenne a költség, de gondolom nem is 6-7 milliónál állna meg a dolog.
2017. okt. 15. 21:38
 9/40 anonim ***** válasza:
villany ha nincs az gond mert az aggregátor drága no meg arra szeretnek rájárni a varjak ha felfedezik nem sokáig lesz meg
2017. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Ha van kút, akkor víz is van!:)... csak nem a házban, de majd később bevezetteted.

Az ivóvizet, meg amiből főzöl, azt vidd fel kannából a közkútról,(ha van a településen ilyen) vagy vegyél ásványvizet, a főzéshez szénsavmenteset.

Aztán, ha úgy lesz pénzed, akkor vizsgáltasd be a kutad vizét, ha szerencséd van, talán még iható is.

Vegyél egy nagy munkagép, vagy kamion akkumulátort, az a házban a világításhoz, hűtőhöz elég.

[link]

Mosni a kisebb dolgokat fehérneműket lehet kézzel is mosni, a nagyobb cuccokat vidd Pécsen mosodába, vagy ha van, akkor mosószalonba.

Mondjuk nem a legjobb időpontot választod a költözésre, szerintem vedd meg a házikót és próbáld meg otthon kihúzni tavaszig. Aztán nyáron a szünetedben még ügyködni is tudsz a házon, meg talán még egy kis plusz pénzt is keresni hozzá.

2017. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!