Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csepelen a csepel pláza és...

Csepelen a csepel pláza és környéke mennyire "rossz" környék?

Figyelt kérdés
Arrafelé nézegettem lakásokat, főleg a Rákóczi liget lakóparkban. Tudom, hogy csepel nem a leg"szebb" környék, de ez a pláza és környéke mennyire lepukkant, mennyire "rossz arcú" környék?

2017. okt. 19. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ott lakok. :D Nem rossz környék. A HÉV megálló közel van, igazából minden más is közel van. A belváros 10 perc.

Két negatívum van! Az enyhébb, hogy nincs egy normális hentes a közelben, ahol marhát, vagy egyéb húst lehet venni. Mindenhol csak sertés/csirke/pulyka van, ami a legtöbb embernek elfogadott. Szóval HÉV-vel 12-14 perc a Fővámtér és ott már van rendes piac. A másik ami gázosabb, hogy esténként 15-17 éves cigánykölykök csapatba verődve kurjongatnak. Ez 22:00-03:00 között jellemző. Ha nem szeretsz éjjel sétálgatni akkor nem gáz. A lakóparkon belül nem tapasztalhatsz semmi kellemetlent. "Sznob-parknak" csúfolják. Amúgy a HÉV megállótól fél perc séta, szóval biztonságos bármikor. A környék nem lepukkant. Nem keverendő össze Csepel többi részével. Azt mondanám, hogy a kerület legjobb része. A lakások rezsije alacsony. :)

2017. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ritkán megyek ki éjszaka, de teszem azt este 10 kor nem akarok "félelemben" hazaérni. És akkor jók ezek a Rákóczi liget lakások? :D


Az tetszik tényleg, hogy 10 perc a boráros, szóval közel a "belváros".

2017. okt. 19. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el! Jó itt! Mi szeretjük. Nem fogsz félni 10 után sem, csak, ha elkezdesz beljebb sétálni Csepel szívébe.
2017. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A Rákóczi liget tényleg patent. Kár hogy a cigánytelep mellé húzták föl...
2017. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tényleg olyan cigányos az a környék? :/

Persze egyértelmű, hogy ott ~20-22 millió 50nm más új építésű Budapest szerte 25-30 millió.

2017. okt. 19. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem Csepelt, pedig panelban laktam. Sokszor mentem haza éjszaka fiatal nőként, buli után, sosem ért semmilyen atrocitás, pedig elég sok a c típusú állampolgár.

A pláza környékén már-már zavaróan sok. Lehetséges, hogy úgy nem szerettem volna ott lakni, hogy mondjuk otthon ülök egésznap babával és a séta az egyetlen szórakozásom vele. Ellenben arra, hogy reggel elmenjek dolgozni, este meg hazamenjek aludni, tökéletes környék.


A lakópark pedig szerintem kifejezetten patent, már amilyennek kívülről kinéz, úgyhogy nem gondolom, hogy probléma lenne. Ott van a szájában minden. Bolt, tömegközlekedés, stb. Ha nem találtam volna már meg álmaim lakását, én is nézegetnék ott.

2017. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"Az enyhébb, hogy nincs egy normális hentes a közelben"


A csepeli piac 5 perc gyalog, szóval nem hinném, hogy ez akkora probléma lenne. :-)

2017. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A Rákóczi liget körülbelül a legbiztonságosabb lakóhely egész Csepelen. Közvetlenül előtte áll meg a HÉV, vele szemben van a sétálóutca, minden van a környéken (boltok, orvosi rendelő, posta, stb.), amire szükség lehet. A belvárost tényleg 10 perc alatt el lehet érni, Csepel többi részét busszal szintén, egy megállóra onnan van a buszvégállomás.


Az igaz, hogy cigányos a környék. De nem a "rosszféle" cigányos, szóval nem több a bűntény, mint Budapest bármelyik másik kerületében. Sonak vannak, hangosak, de ezen kívül nem csinálnak semmit.


Én negyedik éve élek itt, igaz, hogy nem a lakóparkban, hanem panelban, de eddig soha semmi problémám nem volt, pedig sokszor megyek haza késő éjjel, és a környék kevésbé jónak mondott részén lakom. :)

2017. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából nekem is Csepel csak "lakóhely" lenne. Reggel elemegyek dolgozni, este hazajövök. Hetente 2-3 meg lemegyek a boltba, többet nem is tartózkodnék "közterületen"
2017. okt. 20. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!