Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az ingatlanokról? Képek alapján mit mondanátok, még ha nem is lehet sok mindent megállapítani ezek alapján?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. okt. 27. 02:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a településeket, ez is sokat számítana, de nekem ennyi infó alapján szimpibb az első. Valamiért a hideg ráz ezektől a hosszú, "szobából nyílik szoba" elrendezésektől.

Sokat számít nekem a fűtési rendszer is, nem szeretem a konvektor, a másik házban viszont elavultnak tűnnek a radiátorok. Tudni kéne mennyi a fűtési költség.

Érdemes megnézetni a tetőszerkezetét, mert az ilyen idős házaknál már lehetnek gondok és ha jól látom nincs eresz rajta, így felázásokat is érdemes keresni. Persze ha jól megvan csinálva, ez önmagában nem gond.

2017. okt. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első szimpatikusabb. Normális belül és kívülről sem az a pusztulat. Bár fingom sincs mi az a tufakő amiből épült...
2017. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nézelődtem múltkor Eger környékén, az elsőt google maps-en is megtaláltam, a szomszéd több mint valószínű hogy cigány, és nem olyan szép helyen van, félreeső utca.

A második új hirdetés lehet, még nem láttam, de Novaj is cigányos, mint ahogy Felsőtárkány is. Sajnos ez van, rá kellett jöjjek, hogy 99% hogy azért kerülnek ennyibe Hevesben az ingatlanok.


#2-nak: tufakő az tufa falazat lenne. Vulkáni eredetű kőzet. Ezen nem kell csodálkozni, valaki a vályogházat is téglának állítja be, mert vályogTÉGLA a falazat anyaga.

2017. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első jónak látszik, de nincs esőcsatorna rajta, ráadásul nem a tetővel kezdték a felújítást. Azok horganylemez vályuk enyhén szólva beázás veszélyesek.A lécek sem éppen túl egyenesek, biztosan cserélni kell. Ha lenne rá pénz, ezt a tetőt lecserélném szigetelt újra. És mindenképpen beépíttettnék szirénás (távfelügyeletes) biztonsági rendszert. Azt, hogy ki a szomszéd, a helyszínen kellene megnézni, többeket megkérdezni. Legjbb hely erre a kocsma. (Nem vicc, ez vidéken így van).
2017. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat. Az első Felsőtárkányban van, az elvileg cigányosabb, viszont Novaj egyáltalán nem az. Érdekelne, hogy a 3-as mire alapozza ezt??

Ott inkább más problémáról hallottam, mégpedig a pár évvel ezelőtti árvízről. Ami elérte a házakat, kerteket is. A második képen látható ház falazatán mintha látszana is vizesedés, vagy nem tudom, mi az ott, a második bejáratnál. Lehet, köze volt hozzá? Ha igen, akkor az ki is lőve, mert mi van, ha ismét kiönt a patak?

Az első nekem is szimpatikusabb, és én is láttam a google mapen, hogy a mellette lévő ház putris. Viszont az utca összességében rendezettnek tűnt. Meg ettől a háztól azért még elválasztja egy nagyobb kertrész is. Az mondjuk beszédes, hogy pár hónapja fent van már a hirdetés, de ez igaz a másodikra is.

2017. okt. 27. 19:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Az első: Kimondottan ház alakja van, a falak egyenesek a tető egyenes, egész jól néz ki a tető. A külső vakolás is olyan, mint amit normálisan megcsináltak, akkor is, ha nem divatos, meg régi. Belül nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy friss-e a festés, mert rosszak a fotók. Kerítés teljesen normális állapotú, nem kell vele foglalkozni. Az a ronda százéves betonozás az udvaron szúrja leginkább a szemem. Amit tudok a tufáról az nem sok, de az alapján jó lehet.


A második: egyértelműen az eladásra lett kifestve, felújítva, még arra sem vették a fáradtságot, hogy felmossák a padlót, a festők lábnyoma ott van a laminálton. Mifelénk ilyenkor az a kérdés, hogy mit akartak eltakarni?

Kívülről: a fenyőfa mögött a lábazaton van egy hosszú sötét folt, az vizesedés. A fa mögött az új ablakoknál a két konvektor kivezetés között is van. Fogadok, hogy az a két új ablak is most lett betéve az eladásra. A dolog értelme, hogy így többet lehet érte kapni. Ez vályogház. Tehát konkrétan sanszosabb, hogy vizesedik. Személyesen úgy lehet erről meggyőződni, hogy ránézésre sötét foltos a fal, tapintásra nedves, a levegő nyirkos odabent. Kb. hatezer forintért lehet falnedvesség-mérőt kapni. Ha salétromos volt, és azt takarták el, az még nagyobb gáz. Ha az előjön, bajban leszel.

A ház falai egyenesek, de a tető hullámos, van benne egy rogyás, a két új ablak vonala után.


Az első házat javaslom. Kizárt, hogy a tufa vizesedne.

2017. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, az semmi, hogy pár hónapja fent van a hirdetés. Házat nehezebb eladni (mint lakást). Beletelhet egy évbe is, főleg vidéken.
2017. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek.
2017. okt. 28. 04:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak ez a tufakőnek nevezett valami nehogy kohósalakból préselt "kő" legyen. Elég sok ilyen van arra felé.
2017. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2017. okt. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!