Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány négyzetméteres lakás/ház...

Hány négyzetméteres lakás/ház ideális két embernek?

Figyelt kérdés
Anyaként költöznék a fiammal,szerintetek hány nm az ideális arra hogy mindenki normálisan el tudjon vonulni és kényelmesen elféjünk?

2017. nov. 2. 02:57
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ha lakásban gondolkodsz, akkor 1+2 félszobás lakás, a hozzá tartozó 2-3 nm külön tárolóhelyiséggel minimum kellene.Ezek nálunk 52 nm-esek.

Természetesen házban ez kicsi lenne, mert ott sokkal több tároló helyre van szükség, de alapon egy 80 nm-es ház, vagy a régi típusú 10x10-es kockaház már bőven elég.Lenne mindkettőtöknek elegendő nagyságú saját élettér, de lenne közös használatú nappali, stb is.

Tudom, ennél sokkal kisebb helyen is el lehet férni, de kényelmesen nem hiszem.

2017. nov. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Miért lenne szükség több tárolóhelyre egy házban? Ott alapból van padlás, jó esetben pince is. Egyébként az alaprajzon is múlik, 60 négyzetméteres, jó beosztású, holtterek nélküli ház/lakás kényelmesen elegendő két embernek, és akkor nem 6 négyzetméteres kis luk egyikőjük szobája sem. Plusz tároló, száraz pince vagy padlás, esetleg olyan méretű garázs, ahova pakolni is lehet.
2017. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Személyenként/családonként változik...

Van akik szenvednek 70nm-en 3-an, mi boldogan elvagyunk 70nm-en 2.5szobában 9en...

2017. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért van szükség házban több tárolóhelyre?

Azért mert ott kell hely a fűnyírónak,locsolónak, slagnak, kerti szerszámoknak, söprűnek, kerti virágoknak, szemetes kukáknak, biciklinek,autónak,motornak, a kisebb javításokhoz való szerszámoknak, létrának stb. Ezeknek egy lakásban alapból nincs helyük, mert ott nincs rá szükség.

2017. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Amit felsoroltál, nálunk ez mind a teraszon van.
2017. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

"Azért mert ott kell hely a fűnyírónak,locsolónak, slagnak, kerti szerszámoknak, söprűnek, kerti virágoknak, szemetes kukáknak, biciklinek,autónak,motornak, a kisebb javításokhoz való szerszámoknak, létrának stb."


Ja, értem, ezeket garázsban, esetleg kerti faházban is lehet tárolni. Létrám, szerszámkészletem, biciklim, autóm nekem is van, balkonládáim is, hozzá virágföld, locsoló, táp stb is, és jelenleg lakásban élek.:-) Még maradék csempe, járólap, laminált padló, csemperagasztó, festék is akad a lakásfelújításból. Szerencsére van pincerekeszünk és padlásunk is, különben nem tudom, hova raknám a sok szirszart, leselejtezett bútorokkal, egyebekkel együtt.:-) Panelben nehezebb ilyesmit megoldani.

2017. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
50nm elég. Sok jó ember kis helyen is elfér.
2017. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 50 nm, 1+2 fél szoba elégséges és kényelmes életteret biztosít két főnek. Mindkettőtöknek van egy kis privát tere és van egy nagyobb közös tér, ahol együtt is pihenhettek, vagy programokat csinálhattok, leültethetitek a vendégeket.

Ha a közös teret nem igénylitek, akkor egy külön nyíló kétszobás lakás is elég lehet akár. A saját igényeitektől függ mi a kényelmes. Mi 53 négyzetméteren lakunk 2+1 fél szobában egy babával és a második is kényelmesen el fog itt férni. Majd ha már fullasztónak érezzük a közeget, akkor keresünk nagyobbat, hogy legyen mindenkinek saját kis zuga.

2017. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Amekkorára pénzetek van...
2017. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!