Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatal házaspárként igényelhet...

Fiatal házaspárként igényelhetünk CSOK-ot gyerek előtt? S tegyük fel, ha 3 gyereket "ígérünk" be a következő 10 évre, viszont "csak" 1 (vagy 2) sikerül, a 10 év eltelte után a különbözetet (azt a kb.7 millió forintot) visszafizetjük?

Figyelt kérdés
Olvastam egy blogon (amelyen forrás nem volt megjelölve), hogy abban az esetben, ha pl. nem jön össze a 3 gyerek, nem ~7 millió forintot kell visszafizetni, hanem annak a 4-5X -ét. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2017. nov. 5. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden banknak a honlapján, ahol igényelhető CSOK, fent vannak a feltételek. Részletesen le van írva, hogy ha nem teljesül amit a szerződő felek vállaltak, akkor mi történik.
2017. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

naná, hogy nem csak annyit kell, hanem a kamatait, költségeit is. illetve amit a szerződési feltételek meghatároz.


de nehogy azt hidd, hogy gyerekenként 3,3 millió jár!

1 gyerekre mindössze 600 ezer jár!!!

2 gyerekre 2,6 millió.

csak 3 gyereknél ugrik 10 millióra az összeg.

ha nem jön össze, akkor a futamidő lejárta után EGYSZERRE, EGYBEN kell visszafizetni a megnövekedett összeget.


már most előre vizionálják azt, hogy itt 8-10 év múlva rengeteg kamu orvosi igazolás fog megszületni jó pénzért, mely igazolja, hogy a pár egyik tagja meddő. ez ugyanis felmentést adhatna - ha igaz. de egy ilyen igazolás ára biztosan az egekbe szökik majd. aki nem tudta a házát felépíteni, az nem fog tudni ilyen papírra sem milliós nagyságrendet kifizetni. arról nem beszélve, hogy lebukás esetén büntetőjogi felelősségrevonás várható.


mi is gondolkoztunk rajta egyébként, de ahogy kijötteka részletek, el is vetettük.

nem mindegy, mekkorát építesz, vagy veszel.

a csokhoz megfelelő méretű lakások, házak ára már most az egekbe szökött.

nem tudod a 10+10 millióból sem felépíteni, csak ha már eleve van vagy 5-10 milliós megtakarításod.

úgy, hogy a telek is megvan már!

és nem is biztos, h megkapjátok. jelenleg nincs semmilyen hiteletek? jól kerestek mindketten?

10 milliós hitelt nem adnak 100-120 ezres nettóra.


a végére hagytam, pedig talán ez a legfontosabb: eladósodtok nagyon durván, de azt a 3 gyereket mellette fel is kéne nevelni! nagyon sokba van, ezt még nem is sejtitek!

csak azt hiszitek, h milyen könnyű lesz, de rohadtul nem. hitel mellett főleg nem.

Schobert Norbinak volt egyszer egy nagy port kavart kijelentése, sokan támadták is érte, miszerint a gyerek a fogantatástól a felnőtt kora eléréséig kb 20 millióba kerül a szüleinek. akármilyen anyagiasnak hangzik, azért sokan belátták, hogy ez bizony így van, és a gyereknevelés nem csak móka és kacagás.

lehet azt gondolod, h ez túl nagy összeg, valamennyivel azért biztos kevesebb is egy átlag család esetében, vegyük csak a felét.

10 millió, 20 évre, évi fél millió egy gyerekre. simán ráköltöd!

legalapvetőbb a kaja és a ruha. az óvoda, iskola egy vagyon. a tanszerek, az étkeztetés. a gyógyszerek. különórák, sport. táborok. családi nyaralások. hobbi. szerintem Norbi nem lőtt mellé, mert 20 év alatt 10 millióból nem hozol ki egy gyereknevelést.

20-30 évre eladósodsz, közben fizeted a rezsit, próbálsz megélni, egyben tartani a családodat, magadra is költeni, magadnak is ruhát venni, hogy ne szakadtan járj be az irodába - keresel annyit, hogy a 3 gyerekedre rá tudj szánni a nevelésük során 30-60 milliót?

tudom, hogy sok-sok év alatt, de már most tedd fel magadnak a kérdést, hogy jelenleg kerestek-e olyan jól, hogy abból ilyennagyságrendben tudj félretenni.

igaz, hogy lesz majd családi pótlék, de amellett minden 20x gyorsabban fog elamortizálódni. a legapróbb dolgoktól kezdve, mert hiába van csp, ha 3 gyerekkel 3x annyi kaja kell, 3x annyi víz és áram fogy, 3x annyi wc-papír, és a bútorok, kocsi, benzin, nyaralás, mind-mind egyre többe fog kerülni.

egyébként lehet ennek a töredékéből is gyereket nevelni.

lehet rokon gyerekek levetett ruháit ráadni. lehet neki nemet mondani, mikor olyan cipőt kér, mint az osztálytársainak van. lehet elfenekelni, amikor édességet kér a boltban. csak akkor az a gyerek nem lesz boldog.

ha semmit nem kap meg, amitől a gyerekkorát meg tudná élni, mert anyu-apu kínlódik, hogy a hitelt ki tudja fizetni, akkor boldogtalan gyerekkora lesz.

ja, és tessék belekalkulálni, hogy bármikor elveszíthetitek az állásotokat, vagy jöhet egy nagyobb kiadás, pl egy temetés ma már általában fél millió felett van! hitel mellett meg tudjátok majd oldani?


persze lehet, h nálatok minden rendben és ezek nem lesznek problémák, olyan jól kerestek.

mi mindezt nem tudtuk volna megoldani, és bevallom, kicsit elszonmorító volt, de inkább lemondtunk a csok-ról és a 3 gyerekről. nem tudtuk volna mindezt megoldani, hitel mellett. pedig még csak olyan rosszul se kerestünk, de ha eddig nem tudtunk ennyit félretenni, akkor hitel mellett, meg kevesebb pénzből (gyes-gyed) még rosszabb lett volna.


a dologhoz az is hozzátartozik, hogy halálosan komolyan terveztük a gyerekvállalást egy 10+ éves kapcsolatban, majd az én kedvesem egyik napról a másikra fogta magát, és elköltözött. itthagyott.

egy friss házas ezt nem fogja belekalkulálni, mert azt hiszi, vele ez nem történhet meg.

de igen!

a mai magyar válási statisztikákat alapul véve, 50%-nál is nagyobb az esély, hogy előbb vagy utóbb el fogtok válni.

a 3 gyereket akkor is etetni, tuházni, iskolázni kell, a hitelt akkor is fizetni kell, ha apuci már félrek-r a titkárnőjével, és egy fillért sem ad haza. és a csok-os házat nem adhatod ám el, mert lesz rajta egy elidegenítési tilalom.


a kapcsolatok nagy része nem fogja túlélni a 3 gyerek + hitel csapdájában való vergődést, és ezek a csok-os gyerekek egy új generáció lesznek.

lehet a legrosszabbat vetítem előre, de én nem lepődnék meg, ha az eladósodás és a széthullott családok miatt ezek a gyerekek otthonban végeznék, mert az állam el fogja venni őket az egyedülálló szülőktől.

na jó, messzire mentem.

rövidre zárom: ha most nincs pénzetek, akkor a csok nem a ti megoldásotok!

ez annak való, akinek már eleve van pénze.

2017. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha ket gyerek sikerül, akkor 7,4 milliót kell visszafizetni büntetőkamattal együtt, aminek a mértéke a jegybanki alapkamat 5-szöröse. Most ez kevesebb mint 5%, de ha felmegy a jegybanki alapkamat 4%-ra, akkor a buntetokamat már 20% és ez évi. Tehát ha 5 évig a jegybanki alapkamat 4%, akkor 5 év alatt a büntetőkamat maga már 7,4 millió. És ez csak 5 év büntetőkamata. És a legjobb, hogy már nem olyan egyszerű kibújni a visszafizetés alól sem. A korábbi csoknal ha meddő a pár vagy nem sikerül 5 éves lombik, akkor kamat nélkül kell visszafizetni. De nem a 10+10-nel. Ha itt ilyen probléma lesz, akkor az illetékes kormányhivatal mérlegelheti, hogy mérsékeli a büntetőkamat mértékét vagy ad részletfizetési lehetőséget, esetleg elég fél évvel később visszafizetni.

Ennek tükrében gondoljátok vegig, hogy mit mertek vallalni. De ezzel nagyobbat lehet bukni mint a devizahitellel.

2017. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

és nagyon-nagyon sok ember fog bukni, akik most felelőtlenek...

majd akkor ezzel lesz tele a tv és internet, lehet majd menni tüntetni.

hiába pontoztatok le.

a deviza miatt is életek mentek tönkre, családok hullottak szét, emberek lettek öngyilkosok.

itt is erről van szó, de még nőtt a tét, komplett családok írják alá a halálos ítéletüket.

akkor majd lehet sírni, hogy mi csak gyereket akartunk...

aztán ott lesz a másik oldal, aki - mint korábban - megkérdezi, hogy fegyvert fogtak-e a fejetekhez, hogy egy életre eladósítsátok magatokat? akkor majd fogjátok a fejeteket, hogy minek kellett 3 gyerek, meg 20 évnyi hitel, mikor egyet se tudtok eltartani normális szinten.

ez nem csak a kérdezőnek szólt, hanem mindenkinek, aki lepontoz.

persze a kutya nem fog visszajönni 8 év múlva ehhez a kérdéshez, hogy bocsi, benéztem, igazad volt...

ahogy 2008 előtt sem gondolta volna senki, hogy ez lesz.

én sem.

de nem a levegőbe beszélek.

nem okoskodni próbálok, mielőtt valaki ezzel jönne.

én buktam a hitelemet, bevallom. jött a végrehajtó, jött a bírósági levél, én meg sírtam... teljesen nem lábaltam ki belőle, de élek. megnyomorította az életemet, az biztos. ma már máshogy csinálnám.

lehet, ha van előttem már ilyen példa, vagy csak felhívják a figyelmem arra, hogy az én fizetésemnek nem való 30 év hitel, akkor elgondolkozok. de lehet, hogy akkor is úgy gondoltam volna, hogy vágjunk bele, mert mi okosabbak vagyunk... ki tudja...

de hogy most, lassan 10 évvel később próbálnak belevágni mások abba, ami ugyanez pepitában, mint a devizakorszak... máshogy neveztük el a gyereket, de attól még ugyanaz a lényege.

sokan többet vállalnak, mint amennyit bírnak.

2017. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Ebben az országban arra sem vennék mérget, ha pl 5-10-15-20év múlva valaki leválltja a zsideszt, az nem fogja visszamenőleg megszopatni a CSOK osokat... vállalkozó vagyok, nekem ez aprópénz, de az útamon 1 dolgot nagyon megtanultam...

Ingyen pénz nem létezik, ha ennyit kapsz "ingyen" annak előbb utóbb hatalmas böjtje lesz...

2017. nov. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

27 vagyok. Rengeteg barátunk van, hasonló korúak. Többnyire mostanában vettek, vagy vesznek lakást, ahogy mi is. Mindenkinél szóba került a csok, de mindannyai elvetettük egymástól függetlenül.

Én azt gondolom ez azoknak jó lehetőség, akiknek már megvan a 3 gyereke és a 10 millióval, illetve a meglévő ingatlanuk árával tovább tudnak lépni. Vagyis a csok az eredeti célját nem éri el, nem megfelelő eszköz a fiatalok ösztönzésére.

2017. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha 3 gyereked van akkor az felnőtt koráig nagyjából 10 millió /gyerek állami támogatás (csp+adókedvezmény)

Szóval ha a 20 milliós érték valós, akkor felét fizeti az állam?! Szerintem azért ez nincs így, normális színvonalon több az, mint 20 milla és a végén lesz igazán sok, amikor felsőoktatást kell fizetni, esetleg lakás vásárlásánál segítenéd stb.

2017. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
2 gyereket nevelwk, tagadom ezt a 20milliós dolgot, az egyik 14 éves a másik 8 pont multkor kiszámoltam, max 6-3 millióban vannak eddig...
2017. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

mit számoltál bele?

a tesco-s blokkot is hozzáadod?

nem csak a ruháik meg a konkrét költségek vannak, amiket az iskolában befizetsz.

a villanyszámlát is oszd el 3 v 4 fele, az egész rezsit, mindent!

20 éven keresztül!

ráadásul még kicsik, még simán rájuk költesz egy vagyont!

de amúgy írtam is, hogy nyilván kevesebből is ki lehet hozni, csak akkor sokszor kell nekik nemet mondani.

2017. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az igazán nagy költségek a vége felé jönnek, amikor egyetem, kollégium/albi, esküvő, első saját lakásba besegítés.
2017. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!