Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatal házaspárként igényelhet...

Fiatal házaspárként igényelhetünk CSOK-ot gyerek előtt? S tegyük fel, ha 3 gyereket "ígérünk" be a következő 10 évre, viszont "csak" 1 (vagy 2) sikerül, a 10 év eltelte után a különbözetet (azt a kb.7 millió forintot) visszafizetjük?

Figyelt kérdés
Olvastam egy blogon (amelyen forrás nem volt megjelölve), hogy abban az esetben, ha pl. nem jön össze a 3 gyerek, nem ~7 millió forintot kell visszafizetni, hanem annak a 4-5X -ét. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2017. nov. 5. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#5 akkor te nagyon nem költesz rájuk. Kiszamoltam, hogy születésüktől kezdve összesen több, mint 5 milliót kaptál az államtól. Gyedet és gyest nem számoltam, csak csp és adókedvezmény két gyerekre, amit 2011-től vezettek be. Természetesen 6 év 1 gyerekes csp, 8 év 2 gyerekes csp.

Ez így kicsit 5 millió feletti.

Szóval ezek szerint az állam eltartja a gyermekeid szinte teljes mértékben, nektek semmit sem kell hozzátenni?

2017. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

4#

Kicsit túldramatizálod. Senki nem mondta, hogy a CSOK mellé hitelt kell felvenni. Az egy opció, egy lehetőség és ha összejön a három gyermek, akkor a pénz tiéd. Sok év után...

Én gyermektelenként nem igényelném, de mint ahogy le is írtam, akinek megvan a három, vagy kettő gyereke és terveznek még egyet, annak elég jó támogatás ahhoz, hogy tovább tudjanak lépni egy nagyobb lakásba a kisebből (feltételezve, hogy a kisebből lesz némi tőkéjük). Számtalan nagycsaládos ismerősöm igénybe vette.

Vagyis a CSOK nem egyenlő az eladósodás fogalmával.

Az eladósodás nem a rendszer hibája, ahogy 2008 táján sem feltétlenül a rendszer hibájából dőltek be sorra a hitelek. A banknak üzleti érdeke fűződik a hitelekhez, nem feladata az ember szájába rágni, hogy ugye tudja mit vállal... Elmondják mennyit kell visszafizetni, hány év alatt, havi milyen részletekben és hogy a kamat változhat. Értelmes ember feltudja fogni és mérni a képességeit, illetve a határait. Feltud állítani A, B, C és kismillió tervet, hogy mi lesz ha... Ahogy tud előre takarékoskodni és előre gondolkozni is. Ennyi a kulcsa a hitel felvételnek.

Számtalan olyan ember van, aki egy életre eladósítja magát a 10+10 millióval, meg kiegészítésként még egy 10-15 milliós piaci hitellel. "De azért oldjuk má' meg úgy, hogy a havi törlesztőm max 80 ezer legyen, mert ennél több nem megy." Ezt hívom úgy, hogy nem normális. Nem mondom, hogy megérdemli, ha családostól bedől a hitele, de vannak menthetetlen esetek, amikor igenis borítékolható a kudarc. Miért kell erőltetni még is? Miért nem gondolkodik az ember? Mindenki a maga sorsáért felel és legyen az én szegénységi bizonyítványom, de senkivel nem tudok azonosulni, aki a bedőlt hitele miatt sír.

2017. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én talán túldramatizáltamm, de te meg túl egyszerűnek és lazának állítod bele.

valahol kettőnk között van az igazság.

de az is igaz, h én nem írtam, h csak így történhet, én csak annyit jeleztem, h sok esetben ez várható.

nem a rendszer hibája? de bizony az.

értelmes ember tudja, mikor mennyit fog visszafizetni?

úgy tűnik, nálad kimaradt az elmúlt 10 év, ami épp arról szólt, hogy kiszámíthatatlanná válat a dolgok. amikor egy 6 milliós hitelre valaki már 30 milliót fizetett vissza, pedig már midnenét eladta, és még mindig van több milliós tartozása, akkor arra ne mondjuk már, hogy butra paraszt, meg hogy nem értelmes ember.

a saját nevemben is kikérem, hogy midnenkit egy kalap alá vegyél, általánosíts, és engem nem értelmesnek nevezz azért, emrt nekem devizahitelem volt. tanult ember vagyok, de vannak, voltak előre nem látható dolgok.

értelmes emberek azok is, akik vállalják a hitel visszafizetését, de közben széthullik a család, vagy elveszítik a munkájukat.

nem csak olyanok léteznek, akik 8 általánossal felvették a 20 milliót.

igenis a rendszer hibája, hogy árfolyamkockázatokkal nem számolt, mert előtte nem volt ilyesmi ebben az országban.

és csakis a rendszer hibája, hogy minimálbérre milliókat adott. később erősen megszigorították, igen ám, de addigra már életek mentek tönkre, emberek lettek öngyilkosok és hajléktalanok.

a jelenlegi csok persze önmagában 10 millió, de nem véletlen, hogy mindenhol 10+10-ként hirdetik, 90%-ban a hitel szervesen kapcsolódik a csok-hoz.

abban egyetértünk, hogy ez azoknak jó, ahol már megvannak a gyerekek, meg ahol eleve van tőke, vagy egy kisebb ház/lakás.

de azért alapvetően mégiscsak a családalapításról szólna, meg hogy a fiatalok "szaporodjanak", mert öregszik a népesség, kevés gyerek születik. egy fiatal párnak pedig ritkán van annyi önerője, hogy a 10 millió csok önmagában elég legyen. sajnos kell mellé a hitel is.

szerencsések, ahol a szülő tud segíteni, nálam nem hogy segítség nem volt, hanem még nekem kellett segítenem gyerekként. ha anno én is kaptam volna pár milliót, lehet én sem kerülök oda, ahová kerültem.

2017. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom max 2 gyereket lehet előre beígérni 3-at nem...

Vagy van már 1?

2017. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó 3-at is lehet ígérni.
2018. jan. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!