Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet-e utólag pótolni az...

Gabesz077 kérdése:

Lehet-e utólag pótolni az energetikai tanúsítványt?

Figyelt kérdés
Van egy ház amit meg szeretnék venni, de a tulaj nagyon hezitál. Így arra jutottam, hogy minél hamarabb meg kellene csináltatni az adásvételit, és letenni a foglalót, hogy biztos legyen a ház. Viszont a banki hitelhez meg kell energetikai tanúsítvány, ami nincs. Azt viszont én csak az adásvételi után csinálnám meg (tulaj azt mondta ő nem fizeti, de mivel tetszik a ház, és jó árban is lehetne elhozni nem akarom hogy ezen múljon)

2017. nov. 13. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételiben szerepelnie kell a tanúsítvány számának, anélkül a földhivatal visszadobja.
2017. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az első írja!!
2017. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A "tulaj hezitál", meg "ő nem fizeti" a tanúsítványt, na én az ilyeneknél szoktam egy hátra arcot csinálni, mielőtt előkerülnek a csontvázak a szekrényből (akár metafóraként, akár szó szerint).
2017. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az energetikai tanúsítványt az eladónak kell megcsináltatni. És nem kívánságműsor, hanem kötelező.
2017. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 blilla ***** válasza:
47%
A földhivatal nem utasítja el az energetikai tanúsítvány hiánya miatt a szerződést. Viszont a banknak kell a hitelhez. Azt lehet tenni, hogy most gyorsan szerződni, és az eladó vállalja, hogy a szerződés-módosítást aláírja e körben. Nem jogszabályellenes, ha vevő készítteti el, bár én soha nem vennék komolyan egy olyan eladót, aki pár tízezer forintot nem képes az eladásra áldozni, lehet ott más gond is...
2017. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A foglaló átadásának nem feltétele az energetikai tanúsítvány, ezért azt már most meg lehet tenni. Ez az eladó számára már egy kötelezettség lesz, ha a foglalót átvette. Így bebiztosíthatod az ingatlant.
2017. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Akkor szerintem ez a "foglalós" megoldás lesz ügyvéd jelenlétében.


Azt is megértem, hogy nem vennétek komolyan az eladót, meg hogy nem kívánságműsor, de ha a piaci ár alatt pár millával sikerül megvenni a házat, mert az eladó nincs képbe az ingatlan árakkal, akkor a kedvébe kell járni, és elfogadni a szeszélyeit, hogy ne hirdesse meg, vagy beszéljen olyannal aki felvilágosítja a valós árakról.

2017. nov. 13. 17:11
 8/10 xswerdy ***** válasza:
előszerződést kell írni, és a foglalót abban kikötni.
2017. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: azért én vigyáznék. Lehet, hogy azért ilyen olcsó, mert van vele valami gáz.
2017. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tulaj feladata ezt megcsináltatni. Minél jobban az utolsó pillanatra hagyja, annál drágább lesz az SOS munka. Ha komolyan gondolja a ház eladást, jobban jár ha előre megcsináltatja. A vevők felé is jobban vesz ki magát, ha tudja mutogatni, hogy mit tud a háza. Nem értem: milliós tételekről van szó, de ezt az arányaiban elenyésző tételt áttolná a vevőre.
2017. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!