Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zuglóban a Bácskai - Varsó -...

Zuglóban a Bácskai - Varsó - Gyarmat utca környéke milyen?

Figyelt kérdés
Nem ismerem még a fővárost, párom néz lakást erre fele. Légy szíves segítsetek.
2017. nov. 17. 20:15
 1/2 zgyzgy ***** válasza:

Én a Gyarmat utcát ismerem: csendes, kertes villákból kialakított társasházak, családi házak vannak arrafelé.


A belvárosba egy dzsuva részen keresztül lehet bejutni a 7-es busszal.

2017. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 delusion válasza:
100%

Ez Herminamező lesz. Szerintem az általános vélekedés erről a területről az, hogy tök jó környék, vagy legalábbis az lehetne, ha nem lenne telekeresztezve forgalmas utakkal, a Te esetedben itt mondjuk a Róna utcára vagy a Thököly útra gondolok. Ennek relevanciáját nyilván az válogatja, hogy a kiszemelt lakások pontosan hol helyezkednek el - például a Gyarmat/Laky Adolf kereszteződésében azért olyan hű de nagy forgalmat nem tudok elképzelni, ugyanakkor ha a lakás a Varsó utca / Róna utca sarkán van, az azért már kényelmetlenebb lehet.


Ha már közlekedés: BKV-val elég jól el van látva a környék, a híres-hírhedt 7-es buszcsaládtól a villamosokon (1, 3, 69, 62) át egészen a kisföldalattiig. Egyszer talán a környéken fog futni a négyes metró, de én erre értelemszerűen nem alapoznék a helyetekben.


Szolgáltatások, üzletek, ügyintézés terén korrekt környék. Ezt most nem részletezném végig, Te is rá tudsz nézni google maps-en, patikák, kormányablak, élelmiszerboltok, posták, pékség mind-mind sétatávolságon belül. Viszont igazán értelmes étteremről nem tudok: vannak éttermek, de mind felejthető volt eddig, amiben jártam. Cukrászdák viszont mind-mind korrektek, és van egy pár "újhullámos" is.


Herminamezőn (még) nem fizetős a parkolás, ennek megfelelően parkolóhelyet nem túl egyszerű találni. A Korong utca néha úgy néz ki, mint egy autókiállítás, a húszéves Astrától a vadiúj Porschéig minden van...


Közbiztonság és általános hangulat teljesen korrekt. Felesleges ilyen "itt nem fog veled történni semmi" téziseket állítani, bárhol történhet veled bármi, teljesen lényegtelen, hogy Herminamező, Városmajor vagy Lipótváros a lakóhelyed. Mexikói úti metróállomáson és az Ajtósi aluljáróban van egy-két hajléktalan (nem igazán a problémakereső fajták, és utóbbiban nem is mindig vannak); a Mogyoródi-Róna utca kereszteződésében akad mindig egy ember, aki újságot akar rátukmálni az autósokra; Törökőrben, a szomszédos városrészben néhány utcának eléggé nyomasztó a hangulata. Ahogy előttem is írták, a 7-es busz nyomvonala se túl bizalomgerjesztő, különösen Zugló vasútállomás, amire már nagyon ráférne egy felújítás-ráncfelvarrás. Egyébként a jarokelo.hu-n is érdemes lehet végignézni, hogy milyen problémák lehetnek a közterületeken; a kerületben a kátyúk-elhagyott autók-illegális szemétlerakások a legklasszikusabbak. De magára a hivatkozott utcákra, amik a kérdésben szerepeltek, nem tudnék rosszat mondani.

2017. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!