Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az emberek csak ingatlanoson...

Az emberek csak ingatlanoson keresztül keresnek lakást? Nem nézik az ingatlan.com-ot és egyéb oldalakat?

Figyelt kérdés

Nem rég meghirdettem egy lakást, elvileg már kb 150-en látták a hirdetést, ebből mégis csak 1 magánszemély hívott fel és kb 4-5 ingatlanos, kb kettő azt állítja, hogy tudnának rá vevőt. Na most ezek a vevők nem nézik az ingatlan.com-ot? Vagy csak megbíznak egy ingatlanost h keressen nekik lakást és akkor nincs vele több gondjuk?

Persze tudom h ez jól bevált ingatlanos duma hogy tud fix vevőt a lakásra, de akár még az is lehet hogy igaz.

Tapasztalatok?


2017. nov. 23. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ingatlanoson keresztül is kerestünk+ bújtam a netet és nyitott szemmel mászkáltam.

Végül az egyik netes apróhirdetésen keresztül lett meg a befutó :) (tulajdonos hirdette)

2017. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem rég óta tetted fel a hirdetést, akkor nyugi. :-)

Akár több-ezres nézettség is lehet, és csak néhány telefonáló, köztük természetesen ingatlanosok is. Hagyni kell időt neki, persze nem hónapokat. Ha mégis azt látod, hogy több hét elteltével sem keres 2-3 magánszemélynél több telefonon, akkor viszont érdemes újra pozícionálnod a hirdetésed: jók a képek? Megfelelő a leírás? Legfontosabb: jól lőttem be az árat? Monitorozni kell a többi hirdetést is, ami hasonlít paramétereiben a tiedre.

Nem kell megijedni azonnal, 1 érdeklődőd már volt, bár arra azért kíváncsi lennék, mit jelent az általad írt "nem rég"?

2017. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én előre kisöntöltem az összes ingatlanost:)

Mond nekik, hogy nem írsz alá semmilyen megbízási szerződést és semmi egyebet, és csak akkor hozhat vevőt, ha így is hajlandó dolgozni a pénzéért. Így megtizedelődnek a hiénák, bár a két nagy ingatlanost így sem tudod azonnal levakarni. Velük ordibálni is kellett:)

Azt a papírt se írd alá, amit akkor nyom az orrod elé amikor az érdeklődőt kihozza és erről felvesz egy adatlapot.


Nekem 1-2 kitartó ügynök maradt ezzel a módszerrel és lám végül nem is az általuk érdeklődő, hanem egy hirdetést olvasó vette meg.


A végén az ingatlanos által kínálgatott összeg (vételár-tiszteletdíj) pont annyival volt alacsonyabb mint a tiszteletdíja. Tehát a munkája pont semmit sem ért, de velem akarta megfizettetni:)


Ez az ingatlanpiac. Aki amit tud lehúz belőle.


Aztán a legkülönfélébb népek jöttek és tettek ajánlatot. A normális vevők által kínált összegek a valós piaci ár 5%-án belül szórtak, de ekkor még többet akartam. Majd mikor az ingatlanos is csak balekolni tudott és az sem tudott többet mondani, végül elment a piaci áron.


Ha elkezdek bajlódni az összes pióca ügynökkel, egy rakás szerződést kellett volna aláírni, rakás időmet rabolták volna el, majd azok sem tudtak volna jobb vevőt hozni.


Amúgy az 1-2 ügynök előadásából amit linkelt a vevőknek azon be.... Gyakorlatilag össze-vissza kamuztak. Kicsit felszívtam magam mert hát az én lakásomat én adom el, én vállalok érte felelősséget stb, nekem ne kamuzzon egy jött ment bfsz, mert az én káromra teszi.


1 max 2 hónap alatt elmegy

2017. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: de az ingatlanos nem fog belemenni hogy úgy adja el a lakásomat hogy nem irom alá a megbizási szerződést, nem? Mert akkor semmi nem garantálná neki hogy tényleg meg is kapja a jutalékát.


Igazából még csak 1 hete van fent a hirdetés, tudom hogy az nem sok, csak azon lepődtem meg, hogy ingatlanosok hivogatnak, de vevő meg annyira nem, bár ma reggel meg van a második érdeklődő, aki meg akarja nézni a lakást :-)

Az ára a lakásnak egyébként teljesen reális amit feltettem, de nem túl olcsó, se nem túl drága.

De amikor én kerestem lakást akkor beállitottam hirdetésfigyelőt az újonnan felkerült hirdetésekből, és fel is hivtam ha épp felkerült egy nekem megfelelő. Ezek szerint mégse annyira sokan állitanak be hirdetésfigyelőt.

2017. nov. 24. 10:01
 5/15 kovpet ***** válasza:
89%

A szerződés tartalma a lényeg és nem a ténye.

Ne legyen kizárólagos, azaz ne legyen benne olyan, hogy te (vagy más, akár másik ingatlanos) nem adhatod el. Olvasd el az aláírás előtt, bár ezt remélem, nem kell mondani :)

Az sem baj, ha másnak írod alá. Ha sürgős neki, akkor ne írd alá. Egyből nem lesz sürgős annyira :)

2017. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Az ingatlanosok sem tesznek mást min felteszik az összes létező hirdetési portálra.

Vigyázz velük !!! Szemrebbenés nélkül átb... nák a saját édesanyjukat is néhány forintér.

2017. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most hallottam először a hirdetésfigyelőről, pedig sokat bújtam ezeket az oldalakat. Biztos csak elkerülte a figyelmemet. :)

Mi pont az ingatlan.com-on találtuk meg a lakást, amit aztán megvettünk, azonban ingatlanos hirdette. Fölösleges lett volna azt gondolom, mivel elég kedvező áron, jó helyen lévő, újszerű lakás volt eladó. Délelőtt tették fel, én délután már telefonáltam és másnap este megnéztük. Jelezték, hogy utánunk is mennek megnézni és napi 2-3 érdeklődő telefonál. Mi azért nem siettük el, hátha csak beetetés, hogy mihamarabb beleugorjunk az adás-vételbe. Mivel hirtelen jött az egész, még utánajártunk, hogy hogy lesz rá keretünk, közben félígéretet kaptunk az ingatlanostól, hogy fenntartja nekünk 2 hétig. Végül megvettük. Akkor is megvettük volna, ha a tulajdonos hirdeti.

Jó hirdetést kell összedobni, szerintem ennyi a titka, innentől gyakorlatilag eladja magát a lakás. Az internet korában fölösleges néhány hirdetésért bárkinek is fizetni. Csak annak érdemes szerintem, aki nem akar ezzel túl sokat foglalkozni (mindkét oldalról).

2017. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük, nézzük az ingatlan.com-ot, hidd el, csak hát lassult az a piac, van kínálat és lehet válogatni. Nagyon nem mindegy hol van a lakás és hogy szerinted mennyi az a reális ár.


Ahol mi vettünk végül, a lakások 80%-a hónapok óta fenn van, amit megvettünk, arra mi voltunk az első komoly ajánlattevők, pedig kb 15%-al alatta volt a többi kerületben ugyanilyen lakás árának.

2017. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok


" Utolsó: de az ingatlanos nem fog belemenni hogy úgy adja el a lakásomat hogy nem irom alá a megbizási szerződést, nem? Mert akkor semmi nem garantálná neki hogy tényleg meg is kapja a jutalékát. "


Igen, a néphiedelem szerint így van.

De én ezt pont le...tam. A garancia én vagyok. Az ingatlanos a saját feltételei szerint kíván dolgozni. Én pedig a saját feltételeim szerint kívántam megbízni. Igaz, hogy szóbeli, de szerződés az is.


A gyakorlatban úgy megy ez a dolog, hogy elvisz hozzád az ingatlanos pár érdeklődőt, akik megnézik a lakást, de ők azt nem tudják, hogy te nem írtál alá megbízásit és amúgy sem fogtok kontaktokat cserélgetni az ügynök előtt.

Majd ha netán helyben össze is jönne az üzlet, az ingatlanos nem ügyvéd, ezért ha legalább jól felkészült, akkor elővesz néhány nyomtatványt amit aláírtok mind a 3-an. Ez után mentek az ügyvédhez. Ezen a ponton már aláírhatod akár a megbízásit is, hogy mindenki boldog legyen. Ha az ügynök révén jön a vevő, természetesen jár neki a díja, pláne, ha gyors is.

A másik lehetőség, hogy másnap, harmadnap visszahív az ügynök és elmondja neked az érdeklődő ajánlatát. Ekkor beindul egy 3 szereplős közvetett telefonos alkudozás és ha megegyeztek, az ügynök a vevővel aláírat egy olyan papírt, melyen a vételi szándékot rögzítik, majd elmész hozzá és Te is és aláírod amit kell. Te csak akkor ismered meg a vevő adatait, ha belemész az ügynöki díj levonásába, mert az ügynök addig nem adja ki. És ez így rendben is van.

A gond azzal van, hogy a 6-7 ügynök azonnal alá akar íratni papírokat, feltart, rabolja az idődet, átver, kisbetűs részt csűri-csavarja, kizárólagosat írat alá stb. Majd visznek hozzád boldog boldogtalant és közben igazából csak annyit tesznek, hogy felrakják párhuzamosan az ingatlancomra a lakásodat, eltérő szöveggel, magasabb árral mint te szeretnéd stb...

Mivel a jutalékot Te fizeted, az árat azzal megnövelik és így kevésbé lesz érdekes az érdeklődőknek.


Nálam kb 10-15 érdeklődő volt mire összejött. Ebből 3-4 teljesen komolytalan volt. Páran megnézték és ennyi. 4-5 mondott árat, de kicsit alámondtak az enyémnek. Volt olyan aki 2-szer is eljött, majd egyszer ügynökön keresztül is:) teljes káosz.


- Ha valaki lakást akar, vegye a fáradságot hogy utánamenjen.

- Télen kisebb az érdeklődés állítólag:) Várni kell.

- Az ingatlancomon kívül máshová nincs értelme felrakni.

- Kerüld a nagy közvetítőket.

- Várd ki a sorod.

2017. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jófogásra is érdemes.

A baráti társaságunkban szinte mindenki mostanában vett lakást és szinte mindenki ezen a két oldalon kutakodott, így talált rá a megvett ingatlanra.

2017. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!