Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Manapság van létjogosultságuk...

Manapság van létjogosultságuk az ingatlanosoknak?

Figyelt kérdés
Pl. van egy jó telek, egy ingatlanos annyit csinál hogy felrakja az internetre de azt ma már bárki ugyanúgy meg tudná csinálni. Az eladónak is jobb ha nincs ingatlanos mert olcsóbban kínált telek hamarabb elkel, a vevőnek is jobb mert olcsóbban jut hozzá ugyanahhoz a telekhez.
2017. dec. 5. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Budapesten lakom. Vas megyében van egy örökölt házam, amit el akarok adni. Gondolod heti 2x lefutkosok mutogatni az érdeklődőknek???


Csak mert felrakod a netre, még nincs eladva. Fogadni kell a telefonokat, időpontot egyeztetni, elmenni, megmutatni. Lehet, hogy 10x, 20x, vagy többször, mire vevőt találsz.

Na ezt mind megcsinálja helyetted az ingatlanos. Ezért kéri a jutalékot. Nem azért, mert feltette a netre...

2017. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Van. Osztom az 1. véleményét. Én egy súlyos betegségből lábadoztam, miközben árultam a lakásomat. Valahogy nem lett volna kedvem ide-ode rohangálni + telefonokat fogadni. Ő eladta, nekem csak az adásvételit kellett aláírnom, és megérte a jutalék a nyugalmamat. Sokan dolgoznak, messzebb laknak az árult ingatlantól, így sem idejük, sem erejük, sem kedvük nincs még a nézőkkel is bamolódni.
2017. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
hogy van-e létjogosultságuk? még csak most van igazán.
2017. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
100%
ezek elég extrém esetek, amiket fent írnak. Szerintem akkor van létjogosultságuk, ha odaadod a kulcsot, és te csak szerződni mész. Ez célszerű, ha pl. messze laksz. De az esetek túlnyomó többségében az emberek azt a lakást hirdetik eladásra, amiben benne laknak, az ingatlanosnak nem adnak kulcsot. Ilyenkor csak hátráltat az ingatlanos: Felhívja az érdeklődő, ő nem tudja kapásból, hogy mikor jó a tulajnak a megtekintés. Hívja őt is. Az oda-vissza telefonálgatás mindjárt meg lenne spórolva, ha az eladó venné fel a telefont. Aztán az ingatlanos nem mondja meg a pontos címet. Kihoz olyan vevőket, akik a cím pontos ismeretében nem is jöttek volna. Az internet korában azt várnám, hogy kihalnak, de mégsem. Szerintem idő kérdése.
2017. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a fenti esetek csak kirívó példák, általánosságban értem.
2017. dec. 5. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!