Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitelre vásárolt közöstulajdon...

Jozsef ványi kérdése:

Hitelre vásárolt közöstulajdonú lakásunkat szeretném eladni. (Én fizetek mindent). A volt párom nem hajlandó együttműködni semmiben. Van-e valami módja, hogy a lakás teljes tulajdonjoga felett én rendelkezzek?

Figyelt kérdés

Én csak szeretnék megszabadulni a lakástól és a hiteltől.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 26. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Közös lakást, amin közös hitel is van, csak közösen tudtok eladni.

Ezt semmilyen indokkal nem lehet megkerülni.

2017. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
.... esetleg annyit tehetsz, hogy bizonyítod, hogy mindent (a hitelt is) te fizeted és közjegyzővel küldesz neki fizetési meghagyást a tartozásáról.
2017. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 vagyok

A fizetési meghagyásnak az az értelme, hogyha nem utasítja el, akkor végrehajthatóvá válik, ha elutasítja, akkor perelni lehet a fizetési meghagyás alapján és ha neked van igazad, akkor a bíróság rendeli el a végrehajtást, amit a közös tulajdonú lakásotok ráeső részével fognak kezdeni.

Így te az adósság fejében megkaphatod a részét.

Persze ehhez egy jelentős összegnek össze kell gyűlnie, de mire itt fogsz tartani, az már milliós nagyságrend is lehet, a kamatok és az összes költség miatt.

2017. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet indítani pert közös tulajdon megszüntetése céljából, fordulj ügyvédhez.
2017. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ez nekem is eszembe jutott, de ennél nem lehet indítani, mivel hiteles a lakás.

A közös tulajdon megszüntetése iránt indított perben:

- felszólítják a feleket, hogy vásárolják ki a másikat

- vagy elrendelt végrehajtás útján értékesítik, ami a Kérdezőnek nem lenne jó, mert nagy valószínűséggel kevesebbet kapna, mint a hitel és a kamatai, azt pedig ki kell fizetni, nincs mese

Addig ezt a pert nem tudja elindítani, míg teljesen ki nincs fizetve az ingatlan, ezt pedig úgy tűnik csak egyedül fizetgeti és ez a problémája.

2017. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
... de valóban nem ártana egy ügyvéd!
2017. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy elég nagy horderejű dolog, én már legalább két ügyvéd véleményét kikértem volna, nem a neten érdeklődnék laikusoktól.
2017. dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!