Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megyeszékhelyen, egyetemvárosb...

Megyeszékhelyen, egyetemvárosban eladnátok e ezt az ingatlant, vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
Úgy hozta az élet, hogy valószínűleg más városhoz fog kötni az élet. Van egy családi ház, elsősorban eladásban gondolkodunk, mert talán most kérhetünk a legtöbbet az ingatlanért. Egyetemközeli ingatlan, jó adottságokkal. A probléma, hogy két lakásos családi ház. Az első 100m2 a második 60m2. Felöttlött bennem, hogy albérlet kiadással nem e tobb hasznot tudok belőle húzni, és még az ingatlan is megmarad. De akkor nem tudnék sajátot venni. Ha eladnám akkor viszont máshol a lehetőségekhez mérten vennék lakást, de el is menne az ára.

2017. dec. 28. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eladnám, egyértelmű számomra.
2017. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Az attól függ, hogy tervezed-e még a hazatérést, esetleg 1-2 évig megtartanád-e, mint biztos pontot.

Én 1-2 évig megtartanám és kiadnám. Hitelre vennék egy másikat és a fenti bérleti díjból fizetném ki a hitelt.

Ha úgy döntök végleg maradok, akkor pedig eladnám és akár végtörleszteném a hitelemet.

Ha biztos vagy benne, hogy többé hátra sem nézel, akkor el kell adni, mert csak macera lesz utazgatni, meg bérlőt keresni.

2017. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, mért venne fel hitelt a kérdező ha ott van egy háza amit simán eladhat? A hitelen jó sok pénzt bukhat, a kiadásból sem érdemes törleszteni mert a kiadás is kockázatokkal jár.

Eladnám a házat, egyértelmű, ha szeretnék másikat venni.

2017. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha semmi nem köt hozzá, akkor egyértelmű, hogy eladás.

Amiért te is írtad: most kaphatsz érte a legtöbbet.

Már most pedzegetik, hogy ez a nagy ingatlan-lufi előbb-utóbb kipukkan.

Most azért épül annyi új ház és lakás, mert az építőiparban az ÁFA olyan alacsony. De ennek hamarosan vége.

Jelen állás szerint tán jövőre, de ezt a kormány meghosszabbítja. Akkor sem tart örökké.

Több lesz az új építésű üresen álló ingatlan, mint amennyire igény van. Már most is minden sarkon épül valami.


Én Debrecenre tippelek, eltaláltam?

Mindegy, ha igen, ha nem, biztos máshol is így van.

Annyi ház és lakás fog üresen maradni, hogy előbb-utóbb áron alul fogja őket hirdetni az építtető/beruházó, mert a nyakán marad, és akkor inkább eladja kisebb haszonnal vagy bekerülési árion, csak szabaduljon tőle.

Akkor meg kinek fog kelleni egy 10-20-30 éves ház, ha ugyanannyiért új építésűt is kap?


Ha elmész és valaha majd visszatérsz, akkor eladhatod a máshol vásároltat, és vehetsz az árából itt egy újat.

De az albérlet így csak macera.

Szerződést kötni, OK a dolgokat utalással meg lehet oldani, de néha csak meg kéne nézni, nem verték-e szét az egyetemisták az egész házat. Ha ők elmennek, újakat keresni, válogatni, hogy ne egy szakadt iszákosnak add ki. Ellenőrizni, hogy minden rendben megy-e, ha pl kikapcsolják a gázt vagy a villanyt, az ország másik részéről az ügyintézés is nehézkes.

Vagy valakit itt megbíznál?

Szóval kínlódnál az albérlőkkel, közben meg neked se lenne sajátod, mert nincs rá pénzed.

Az albi mikor hozná vissza az árát?

20 év alatt? 15? Sokkal hamarabb biztos nem.

Kiadod mondjuk 100 és 80 ezerért, de két ekkora biztos ér vagy 30 milliót, ha nem többet.

Te ugyanebben a 15 vagy 20 évben meg fizeted a saját lakáshiteled, eladósodsz, ja és persze jó kis kamatot is fizetsz rá.

Csak vesztesz így.

2017. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

#3 Én szeretek biztosra menni. Mint írtam, ha nem tuti az új hely, akkor nekem jó érzés lenne hazatérni a biztos ponthoz.

Némi induló tőkével az új lakás gyakorlatilag kifizeti magát idővel és mint említettem, ha véglegesíti a kérdező a döntését, a hiteltől elég hamar megtud szabadulni.

Mi annak idején a kis lakásunkat nem adtuk el, amikor már tehermentessé vált és nagyobba költöztünk. Az új lakáshoz hitelt kellett felvennünk. Képletesen ugyebár, de a hitelt a kislakás bérlője fizette gyakorlatilag helyettünk végig, mi pedig a folyamatos spórolással végtörlesztettünk 5 év alatt. Ma a kicsi lakás is ér 18-19 milliót és életünk legjobb döntése volt megtartani. Biztos bevételi forrás. Amit egyébként jelenleg 100%-ban félre tudunk tenni és a lakásra tudunk fordítani, ha úgy van. A második bérlőnket fogyasztjuk, aki 3 éve bérli a lakást és abszolút megbízható. Nekünk bejött. Ehhez persze biztos lábakon kell állni, hogy ne vágjon földhöz, ha 1-2 hónapig nincs bérlő, vagy történik valami baj, esetleg némi kár ér.

2017. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Házat nehezebb kiadni, mint lakást, az egyetem közelsége viszont sokat jelenthet. Kiadáshoz egyetemistáknak szerintem túl nagy a 100 m2. Olyan bulikat tartnának a hátad mögött, hogy csak lesnél. Amúgy gyakran iszonyat lelakják, és fura, de én ezt a külföldiekről hallottam. A magyar egyetemisták bulizási szokásairól pedig személyes élményeim vannak (szomszéd).

Miért menne el az ára, ha lakást vennél belőle? Látatlanban ez vagy 4

2017. dec. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Véletlen elküldtem. Látatlanban ez vagy 40 millát ér, vagy?

Mindenképp eladnám. Személy szerint.

Az is számít, hogy ez két lakásos ház. Hogy mindet kiadd ahhoz elég sok bérlő kell.

Az albérlet hosszú távon havonta kevesebb pénz, plusz pénzt kell visszaforgatnod a házak karbantartására.

Ha nem tudsz sajátot venni az eladás nélkül, értelme nincs megtartani. És igen, nem hinném hogy sokkal feljebb mennének az árak.

2017. dec. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Azért kérdezem, mert hasonló dilemmában élek én is most.
2020. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!