Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha 12 milliót szeretnék...

Ha 12 milliót szeretnék kézhez kapni eladó lakásom után, akkor mennyiért hirdessem meg?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én olyan 13-13,5 millió között hirdetném.
2017. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha valóban megér annyit, akkor hallgass #1-re. Viszont vedd figyelembe az esetleges adózást is.
2017. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
13 millio.
2017. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
13-13,5M
2017. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Így ahogy írják. SZJA kötelezettséged lesz a tulajdoni lap.

[link]

Itt kiszámolhatod hogy mennyit. Elméletileg a legelső "Lakás vagy lakóházként nyilvántartott ingatlan értékesítése" lesz az ami neked kell. A kis "i" betűkre ráhúzva a kurzort részletes információt ad,hogy mit is kell odaírni.

Tömören annyi,hogy a lakásod

-adás-vételi szerződésben leírt vásárlási összeg(Ha megvetted)

-vagy hagyatéki leltáron szereplő érték(öröklés)

-vagy az illeték megállapításához vett alap (ajándékozás)

-vagy a bevétel 75%-a(illetékmentes ajándékozás)

(attól függ,hogy nálad melyik volt)levonható a bevételből(Ez lesz a jövedelmed alapja)

Ebből levonható az elmúlt két évben számlával igazolható és az adott ingatlanra fordított értéknövelő/állagmegóvással kapcsolatos dolgok(festés,parkettázás, napelemrendszer kiépítés stb) illetve az értékesítés költségei (ingatlan hirdetési díj,értékbecslési díj stb)


TOVÁBBÁ, ha az ingatlan tulajdonjoga több mint 5 éve a tiéd akkor SZJadó mentes. Ha csak 4éve akkor 30% 3éve akkor 60% 2éve akkor 90% vagy ha kevesebb mint 2éve akkor ennek az értéknek a 100%-át kell venned adóalapnak. Az adó mértéke pedig jelenleg 15%.

Szóval,ha régebben van a tulajdonodba,akkor NEM KELL ADÓZNOD a bevétel után.

-Ha több részletben lett a tiéd a lakás több év elteltével akkor az adott rész után külön külön kell meghatározni az adó mértékét, az akkor felbecsült érték és hányad arányában.


Példa: tiéd a lakás 2010-óta(tulajdoni lap stb) és 2015ben vagy később értékesítetted(adtad el).

Az 5év eltelte miatt SZJA mentes az eladásod.


Másik példa: örököltél papírforma szerint 15 millió forint értékben lakóingatlant és te 15millió forintért vagy az alatt eladtad, akkor SZJA mentes volt("Nincs jövedelem,nincs adó")


Harmadik példa: 2016-ban örökölted egyetlen tulajként,hagyatéki leltárban meghatározott összegben 9 millió szerepel és mondjuk 14 Misiért sikerül értékesíteni 2018-ban(az adásvételi benyújtási időpontja számít).

- Az eredeti érték (9millió) és a bevételed (14m) között 5 millió a különbözet ,ez lesz a jövedelmed. Igen ám,viszont 2015-ben szerezted és 2017-ben értékesítetted,tehát ezen érték 90%-ára csökken a jövedelemalapod. 5misi 90%-a 4,5millió. Az SZJA mértéke 15% ,tehát 4'500'000*0,15= 675ezer forint adót le kell tenned az asztalra. Pontosabban a Navnak. Illetve a következő évben az SZJA-ban megemlítened az ingatlaneladással kapcsolatos részben.



-.-.-.-.-

-Aztán ott az ügyvédi költség, földhivatali költség ez max 50-60ezer.

-Illetve a hirdetési, értékesítési, ingatlanos díj,ha bármelyikkel is rendelkeznél.(Ezek extrák,nem feltétlenül kötelező egyik sem,de természetesen ez mind költség)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


TEHÁT,mint írtam nem árt tudni ,hogy mennyi az adóalapod,tehát mekkora értékben lett meghatározva az ingatlanod értéke.

- "Legjobb" esetben 0 Ft adóval és mondjuk 60'000Ft egyéb költséggel(ügyvéd stb) 12'060'000 Ft-ért eladva 12milliót kereken pontosan kapsz majd készhez.


- Még jobb esetben többet kapsz érte :D


-Rosszabb esetben 15%-ot kell adóznod a bevételed után(SZJA),bár ez esélytelen,hogy a teljes összeget érintse. De legyen mondjuk csak 10millió egy 13,5milliós eladási összegből , máris adózhatsz 1,5milliót és ott leszel,hogy 12millió jut a kézbe minusz az egyéb költségek.

2017. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Annyiért hirdesd, amennyi a környéken (ami színvonalban és közelségben egy környék) a hasonló paraméterű lakások (méret, fűtéstípus, kor, felújítottság) árfekvése. Abból indulj ki, ahhoz viszonyítsd a tiedet. Én nem hinném, hogy másfél millával többért kell hirdetni egyébként, túlzásnak tartom, párszázezer forint szerintem az alku, kivéve, ha te másfél millát vagy még többet akarsz engedni, ha sürgős az eladás, vagy valami nagy gáz van a lakással. Ha most hirdeted meg - remélem januárban - mégis miért kellene ekkora árkülönbség, vagy hogy hívják ezt?
2017. dec. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Azért kell ekkora árkülönbözettel hirdetni, mert alapból mindenki minimum 10% alkuval kezdi. Tudod, a magyar lélek csak akkor nyugodt, ha sokat tudott alkudni, mert akkor megnyugszik, hogy milyen jól járt. :-)

(viszont ahhoz nem sok, hogy túlárazottá váljon az ingatlan)

2017. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

13,5 nagyon sok ezért a lakásért, szerintem ha ennyiért hirdetném nem sokan néznék meg. Én ilyen 12,5 vagy 12,9-re gondoltam egyébként mielőtt feltettem a kérdést.

Na még akkor meggondolom.

Vevőként persze első körben biztos bepróbálkoznék egy jóval alacsonyabb árral, de aztán az eladó mondja meg úgyis hogy odaadja-e annyiért vagy sem. Olyan lakásokat is láttam már ahol még százezret sem engedett a tulaj.

2017. dec. 30. 10:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézed, a vevőnek nem mindegy hogy két-háromszáz ezret engedsz, vagy 1.5 milliót. Utóbbi pszichológiailag megnyerőbb. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy ha túl magas árat lősz be akkor meg se nézik, ha pedig alacsonyat, akkor, mint már írtam.
2017. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Ha 12 milliót érő lakást 13,5M-ért hirdetsz meg, sokan meg sem fogják nézni.

12,5M-12,8M között hirdesd.

2017. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!