Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért akarják CSAK kp-ra...

Miért akarják CSAK kp-ra eladni az ingatlant?

Figyelt kérdés
Hirdetésekben látni, hogy 10+ misis házakat akarnak eladni CSAK készpénzre. Mi ennek az oka? Jelzálog van a lakáson esetleg?

2018. jan. 7. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Valszeg tartozásuk van, és amin pénz kerülne a számlájukra zárolnák is. Sőt, nyilván a házat is ezért akarják eladni, azt is vinnék előbb-utóbb.
2018. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
viszont attól még, ha pl én megveszem, akkor a házat már nem vihetnék el, nem? :D
2018. jan. 7. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha jelzálog van a házon, addig nem tudják eladni(s te megvenni), amíg az nincs rendezve. Csak utána írják a nevedre a Földhivatalban.
2018. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Akkor szokták csak kp-re ha

1. Gyorsan kell a pénz, nem akarnak a hitelre várni.

2. Nem lehet rá hitelt felvenni, mert pl. nem építési telek, vagy nem lakóingatlan

2018. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az előttem lévő írja!!

Attól,hogy jelzálog van a házon még simán el lehet adni hitelre is, csak kicsit tovább tart a folyamat.

Mondjuk nem biztos,hogy gyorsabban megszabadulnak egy pl 15 milliós háztól ha csak kp-re adják mintha hitellel is mehetne, hiszen így egyből kiesik egy nagyobb réteg.

2018. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:
77%

de az előző kettő nem a kp-re válaszol, hanem hogy miért nem lehet hitelre venni. Szerintem a hirdetők is sokszor keverik a dolgot, és ezzel a kitétellel valójában arra utalnak, hogy nem várnak a hitelre. Érdemes megkérdezni, hogy hogy érti, tényleg bankjegyeket kell leszámolni a kezébe?


A ház elvételéről: ha nincs rajta végrahajtási jog az ingatlannyilvántartásba bejegyezve, akkor nyugodtan megveheted.

2018. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha külterületi vagy zártkerti az ingatlan státusza akkor azok csak készpénzesek mert nem lehet hitelt felvenni rá. Ezért szoktak olcsóbbak lenni. Hiteles házat simán lehet venni hitelre is.
2018. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Kisebb összegről szóló szerződést akar íratni, megveszi az ügyvédet is hozzá. Örökléskor a becsült érték alatt, megszerzéstől öt éven (bőven) belüli elidegenítéskor pedig csak hogy bukó legyen papíron.
2018. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak készpénzeseknek adom az ingatlanokat és szó sincs semmiféle tartozásokról. Abszolút tehermentesek. Egyszerű az oka: a hitelesek nem tutik és ezerszer lassabb a folyamat is. Régebben adtam hiteleseknek is, de túl sok volt amelyik nem kapta meg a hitelt ezzel nekem kárt okoztak, mert addig nem tudtam értékesíteni sem.
2019. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!