Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás és hitel felvéte...

Lakásvásárlás és hitel felvételben jártas-e valaki?

Figyelt kérdés
Szeretnék lakást vásárolni! Viszont más ingatlanom, amit be lehetne terhelni nincs, önerőm nincs! Mit lehet tenni? Kapok-e lakáscélú hitelt? Mik a feltételek? CSOK-ot sem tudok felvenni, mert egyedülálló vagyok!
2018. jan. 7. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is egyedülálló vagyok, nincs gyerek, és majd szeretnék lakást venni. Lakásvásárláshoz az értékének a 20%-át be kell fizetni, utána kaphatsz hitelt. Gondolom megnézik mennyi a havi jövedelmed és határozatlan-e a munkaviszonyod a munkahelyen. De jobban még nem jártam utána, mert nincs önerőm nekem sem.
2018. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:
Az emberek túlnyomó többsége úgy vesz lakást, hogy nincs más fedezet, csak a megvásárolandó lakás. Szükség van legalább 20% önerőre, a fölött törvényileg nem hitelezhetnek a bankok. Ezen kívül néuzik, hogy a jövedelmednek hány %-a lesz a törlesztőrészlet, erre is vannak törvényi maximumok.
2018. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt azért fontos tudni, hogy a 20% a MINIMUM, amit a bank kérhet. Ha kis településen, nehezebben eladható ingatlanra ad hitelt a bank, akkor több is lehet az.

Önerő, avagy egyéb fedezet bevonás nélkül sajnos nem lehet lakáshitelhez jutni.

Ha a fizud nem is elég, de valahogy előteremted havi szinten a pénzt a törlesztőkre, akkor adóstárs bevonásával lehet játszani, de önerő nélkül elindulni sem tudsz a folyamatban.

2018. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, a 20% csak a minimum. Tőlünk tavaly előtt 26%-ot kértek. Az első válaszolót annyival korrigálnám, hogy a határozatlan idejű munkaviszony nem feltétlen elvárás. Nekem határozott szerződésre adott hitelt az egyik nagyobb bank.
2018. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!