Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tiszteletem! Megkaphatom a...

Tiszteletem! Megkaphatom a lakáshitelt? Ingatlan ára 19 M. Önerőm 9 M Ft.20 évre vennék fel 10 milliót. Jövedelmem 130. 000 Nettó.

Figyelt kérdés

Tehát az ingatlan ára 19 M. Önerőm 9 M Ft. 20 évre vennék fel 10 milliót. Jövedelmem 130.000 Nettó.

Kalkulátorok alapján nincs akadálya.. Hisz K&H-nál is pl 60 ezer körül jön ki a havi részlet, ami ugye nem haladja meg a jövedelem 50% részét. Az ingatlan értéke 19 M, tehát majdnem felét befizetem. Ingatlanfedezet alapján is kiadható a 10 M hitel. Több éves munkaviszonyom van. 29 éves leszek.

Ha igazából így nézve minden klappol van akadálya annak, hogy megkapjam? Köszönöm előre is.



2017. szept. 15. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

pl kezes vagy adóstárs van,mert úgy gondolom az kelleni fog?? A k&h amúgy annyira nem szórja a pénzt,sokan mondják és én is tapasztaltam,hogy eléggé szigorúak,de vannak jó ajánlataik.

Az egy dolog,hogy esetedbe 50%ig terhelhető a jövedelem,de ez úgy van,hogy maximum 50%...szóval ettől független hiába férne bele mondhatja a bank,hogy szevasz


Viszont azt teljesen biztosra tudom,hogy ha bemész a bankba érdeklődni akkor pontos választ fogsz kapni (habár bőven van példa arra,hogy azt mondták,igen..simán megkapod, aztán amikor már minden papír ott volt a banknál és mondhatni tök nyugodt volt az ember akkor jött az,hogy hát annyit így még se fogsz és be kellene másokat is vonni mint kezes stb)

2017. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.

Csak a mostani alacsony kamatok mellett ennyi a törlesztő, de ezt rövid kamatperiódusra adják.

Ha megnézed egy 10 vagy 15 éves kamatperiódusú hitel kamatát, 100 körül lesz a törlesztő.

Kb. ekkora kockázat van a változóban és azt már rögtön nem tudnád fizetni.

50 % pedig egyébként is a nagyon max (megyei városban, magas fizetésűnek). Jellemzőbb a 30-40 %.


Adóstárssal esélyesebb.

Menj be egy szimpatikus bankhoz előszűrésre és megmondják mennyi az annyi. Pl.: a cib tavaly garanciát is vállalt arra, hogy ha X hónapon belül lakást veszel (és nem történik változás addig az anyagi helyzetedben), akkor megadja amit ígért. Biztos van most is ilyen bank.

2017. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az 50%-os jövedelem terhelhetőség csak egy korlát, nem azt jelenti, hogy minden bankban elmennek eddig. Az általad említett KH pl tuti nem fog 10M Ft hitelt adni 130E Ft nettóra, mert náluk sokkal magasabb a jövedelem elvárás egy ekkora hitelre.

Elvileg van 3 bank, ahol megoldható, de biztosat csak akkor lehet mondani, ha a részletes hitelképesség vizsgálat alapján is átmenne az ügylet. Ha kéred, segítek.

2017. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10.30-as vagyok. Sajnos jól írja az első válaszoló, a bankfiókban készíthető előszűrők eredménye még nem garancia a hitelre. Központi előszűrést kell kérni, az viszont nincs minden bankban.
2017. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 % terhelhetőség nem banki törvény, csak lehetőség.

Olyan esetben adják meg az 50%-ot, ha a fennmaradó 50%-ból a megélhetésed biztosítva van.

Mondjuk van nettó 400ezred, akkor 200 ezerből nagyjából szűken, de elvagy.

Viszont a 130ezer 50%-a 65ezer, ebből semmiképp nem tudsz megélni, ez evidens.

Annak az ingatlannak van rezsije, meg enni sem ártana néha.

Ebből a jövedelemből vegyél indulásnak egy 9 millióst és amikor már több lesz a jövedelmed, esetleg haszonnal eladod és veszel olyat, amilyet most szeretnél.

De azért egy sétát a bankhoz én megtennék!

2017. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszaitokat.

Esetleg akkor megtudja valaki mondani melyek azok a bankok amelyek a "leglazább" feltételekkel adnak hitelt? Hol próbálkozzak majd elsősorban?

2017. szept. 15. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Anelyik a leglazább, az fogja a legkeményebben behajtani rajtad a saját hitelezési hibáját.
2017. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
A saját érdekedben remélem, hogy erre így nem fognak hitelt adni.
2017. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kilenc millád és csak 130 a nettó a jövedelmed egy fillér hitelt nem szabad felvenni. Miből akarsz megélni? Vegyél a kilenc millából egy szerényebb házat.
2017. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Hitel a pénzeseknek való, nem nekünk 130 ezer nettót keresőknek. Az már más kérdés hogy 19 milliót nem is invesztálnék bele ingatlanba, az is biztos. Az a 60 ezer törlesztő meg lesz még 120 ezer is nefélj...
2017. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!