Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretném a saját tulajdonomba...

Szeretném a saját tulajdonomban lévő családiházas ingatlanomat eladni. Vevő van rá, meg is egyeztünk a vátelárban. Aproblémámk az, hogy a polgármesterünk mikor megtudta, hogy eladom a házat az eladást megtíltotta. Van-e bele szólása az eladásba?

Figyelt kérdés
Azzal az indokkal, hogy lakhatatlan, romos. Ilyen esetbem az Önkormányzat az első, hogy döntsön a lakás sorsáról. A lakás lakható, rendben van tartva egyedül a tetőt kell javítani de azt a vásárló látta és így is megfelelt a lakás neki. majd ő kijavítattja. Mit tehetünk ebben az esetben tanácstalan vagyok Én is és a vevő is Ő ragaszkodik a megvételhez, tetszik neki a ház. Az önkormányzat bele szólhat az eladásba?
2018. jan. 8. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy szólhat bele. A te neveden van a ház a tulajdoni lap szerint? Akkor nem tilthatja meg. Milyen alapon akarja mégis? Az nem indok hogy romos.
2018. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg egy nem kívánatos személynek akarod elpasszolni.
2018. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Nálatok valami haveri viszony van a polgármester és a település lakói közt? Ilyen "te, Jóskám, hallottad, hogy a Géza mit csinált?" Ilyen?

Semmi köze hozzá. Se mint magánember, se mint polgármester, sem jogilag. A tied.

Adnak el romos, bontandó házakat is, teleknek. Bocsi.

Valahol a másodiknak lesz igaza, lehet.

2018. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Annyit tehet a hivatal, hogy életveszélyesnek nyilváníttatja és bontásra ítéltetheti.

Ezért a vevő életvitelszerűen nem tartózkodhat ott, így értelme sincs megvennie.

(Fogadjunk, hogy a 2-es válaszolónak van igaza!:)

2018. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Ne cigánynak akard eladni, egyből megjavul a ház!:)
2018. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Én is adtam el rossz állapotú, bontandó házat telekárban, nem szólt bele senki. Igaz, azt már az ingatlanosnak is kikötöttem, nem hozhat roma vevőt. Nem azért, mert roma, hanem azért, mert csaló volt. Tarts be az elvárásokat, ez a lényege, egy állandóan ordítozó, hangos roma familia nem a szomszédok kedvence.
2018. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos müködik nálunk " te hallodtad mit akar XY" A lakás tulajdon lapon is saját teher mentes..
2018. jan. 9. 09:05
 8/17 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a Polgármesterünkel,még mindig köti a kutyát a karóhoz,mondtam neki hogy utána érdeklődtem a neten és több választ kaptam arra,hogy eladhatom a saját tulajdonomat.A válasz az volt "éN Az internetre nem adok semmit." 30.500 FT A Rokkant nyugdíjam ami az éhen haláshoz is kevés,mind két térdembe protézist kellene ültetni mivel annyira tönkre ment,hogy járni sem tudok.A polgármester szerint nem vagyok rá szorúló a segíttségre ne mondjam,hogy nehéz helyzetben vagyok.
2018. jan. 9. 10:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a helyzetet!

Mi az, hogy a polgármester megtiltotta?

Neked a polgármester a gyámod?

Nem értem, hogy miért vonod bele ebbe a polgármestert?

Mi köze hozzá?

Én eladtam és vettem ingatlant, életem során többször is, de nem kellett senki engedélye.

Kösd meg az üzletet ügyvéd előtt és kész!

Az adásvételibe meg írjátok bele, hogy a tető javításra, vagy cserére szorul, de ezt a vevő vállalja.

Ezzel részedről fedezve vagy, a polgármester meg nem tehet semmit.

2018. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Fogalmam sincs miért kell neked a polgármesterhez rohangálnod, vagy ő keres meg?

Ha lakhatatlan akkor most se lakhatnád, de akkor is eladható.

Mint írták kösd meg az üzletet az eladóval ügyvéd előtt, és ennyi.

Ha a pm. megkeresne vagy hívatna akkor tudasd vele, hogy nyilvános fórumhoz, bírósághoz, fogsz fordulni de akkor is eladod.

2018. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!