Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első lakáshoz jutó vagyok,...

Első lakáshoz jutó vagyok, hogy tudok a Nav-tól vagyonszerzési illetékre kifizetésmentességet kérni?

Figyelt kérdés
Első lakáshoz jutó vagyok 35 év alatti vagyok, elméletileg van rá lehetőséget, hogy illetékmentességet kérjek a NAV-tól. Az erre vonatkozó törvényt hol találom? Az illeték törvényben van erről szó?

2018. jan. 11. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért illetékmentességet nem olyan egyszerű kérni,de lehet...egyik ismerősöm próbálkozott,de aztán ott megbukott,hogy egy 500ezret érő autó volt a nevén.

Viszont első lakás 35 év alatt illetékkedvezmény van,aminél sikered is lehet

2018. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Illeték-kedvezményre vagy jogosult, bizonyos feltételek mellett, belinkelek egy oldalt:


[link]

2018. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
NAV fizetési kedvezmények osztályát kérdezd meg. Nagyon ritka hogy elengedik az illetéket, mert az az álláspont, hogy az ingatlanvásárló tisztában van azzal hogy ez illetékköteles, ergo annyi pénzt költs ingatlanra, hogy maradjon az illetékre is. De részletfizetést szokták engedélyezni.
2018. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!