Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha 28 éves vagyok és 16...

Ha 28 éves vagyok és 16 milliós használt lakást akarok venni, ami az első lakásom, mennyi vagyonosodási illetéket kell fizetni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 11. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint a 2%-os kedvezménynek van egy olyan feltétele is, hogy maximum 15 millió lehet az ingatlan vételára. Tehát jelen esetben 4%-ot.
2018. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
4%-ot. Az első jól írta, csak 15 millió forint értékig 2% az illeték.
2018. jan. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Én nemsokára árulni fogom az újpesti másfél szobás panellakásom és 14.8ért oda adom. Egyébként meg ha nem marad sok pénzed vétel után kérhetsz részletfizetési lehetőséget.
2018. jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha első lakás akkor jár neked az önkormányzattól az "Első lakáshoz jutási támogatás" az önkormányzattól. Nézz utána. Ne hagyd magad elhajtani mert MINDENHOL VAN. Fedezni fogja az illetéket.
2018. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam ilyenről, de mikor én vettem 2009ben elengedték az illetéket...
2018. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam ilyenről. Vagyis tudom, hogy a nem túl népszerű települések, kisvárosok ezzel próbálják megtartani a fiatalokat. Viszont én úgy tudom ez a támogatási forma egy opcionális lehetőség. Pl. Budapesten kizárt.
2018. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15 éve a Terézvárosban volt ilyesmi, de terézvárosi lakosnak kellett hozzá lenni.
2018. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!