Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Véleményetek szerint van...

Véleményetek szerint van lehetőség arra, hogy a vételár egy részét bankon kívüli részletfizetésben egyenlíthesse ki a vevő?

Figyelt kérdés

Ügyvéd által hitelesített részletfizetési szerződés?

Azt tudom hogy az eladón is múlik, de ha belemenne, van-e jogi szabályozás arra, hogy csak akkor lehet birtokba venni az ingatlant, ha a teljes vételár kifizetésre került, vagy lehet előtte is?



2018. jan. 12. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak ilyet. Szomszéd is így vette a kis értékű ingatlant, ő beköltöztek egyből, most fizeti az utolsó részletet aztán kerül a nevére
2018. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez kizárólag az eladótól függ.
2018. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezés kérdése, a vevő és az eladó megállapodásán múlik.
2018. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Én adtam így el házat és a szerződéskötés után természetes volt számomra, hogy beköltöznek.

Kell az eladónak annyi eszének lennie, hogy tisztában legyen vele, hogy aki ehhez a megoldáshoz folyamodik, azt nem veti fel a pénz.

Úgy nem fog tudni havi 100-150-200 törlesztőt kifizetni, hogy közben valahol albérletet is kell fizetnie.

Ha a banktól vesz fel hitelt, abba is azonnal beköltözhet.

Csak olyan eladót keress, akinél az evidens, hogy lakod az ingatlant! ... de ez így is szokott lenni.

2018. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!