Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest hetedik, nyolcadik,...

Budapest hetedik, nyolcadik, tizedik kerülete még most is rossznak számítanak közbiztonság szempontjából?

Figyelt kérdés

2018. jan. 14. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

A hetedik kerület már a majdnem megfizethetetlen kategória, közbiztonság szempontjából hibátlan.

A nyolcadik kerületet most pucolják ki, ha jó üzletet szeretnél csinálni a lakásvásárlásoddal, mindenképp a 8. kerületet javasolom. Ott nőtt tavaly a legjobban az ingatlanok ára a pesti oldalon, és ez a folyamat messze van a végétől.

Ugyan ez zajlott a 7. kerületben is, aki időben odaért, szép értéknövekedést tudott elérni az ingatlanján. Mi a 8. kerületbe szorultunk lassan 2 éve, mert a hetediken már nem lehet akkora hasznot csinálni, mint ott. Olyan sebességgel alakul át a kerület, hogy a 6,5millióba felújítással kerülő kis lakásunkért 11-et adtak, mire a renoválással végeztünk, ami 2 hónap volt (szabadidőnkben végeztük), mert az alatt a 2 hónap alatt kicserélődött a ház lakóinak fele, az utcáról eltűntek a hullarészeg kéregetők, stb.

Javaslom menj végig a hírhedt Népszínház utcán éjjel, tele van külföldi fiatalokkal, imádják, veszik is az ingatlanokat szép számmal, mi franciáknak újítunk fel azon a környéken polgári lakásokat, most veszik az ötödiket, pedig nagyon értenek az ilyen befektetésekhez, Párizsban tele vannak bérleményekkel. Szóval szerintük is jó üzlet a 8. kerület, meg szerintem is.

Hajrá.

2018. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 8. kerületben folyamatos rendőri járőrözés, határozottan feléppő rendőrök, közterületi kamerák....

A rossz részei is folyamatosan fejlődnek és pucolódnak. A jó részei szerintem Budapest legjobb közbiztonságú környékei közé tartoznak.

Ott merem hagyni az autómat, mert a kerületben az egyik legalacsonyabb a kocsilopások aránya. Éjjel is haza merek menni. Ha mégis atrocitás érne, ott a kamera. Romát hetente egyszer ha látok. Hajléktalant alig, bár pár utcányira sátorban laknak, de békések. Csoda, hogy nem rakták még ki őket a kerületi rendőrök...

Plusz a lakóközösségünk is olyan jó, hogy konkrétan szerintem akkor se törnének be, ha nyitva hagynám a lakásajtót.



Durván fejlődő kerület és itt nemcsak építik a lakásokat és irodákat, hanem megújul az összes tér, zöld; új játszótereket kapunk és megújulnak a közintézményeink.


Nekem a kerület Hungária felőli része is túl belváros, kevés a közös zöldterület, ha a te társasházadnak nincs saját, bekerített parkja, ahova kiülj, így jártál. Sok zajforrás van közel. Annyira családbarátnak se érzem, a fejlesztések ellenére. A hegyek közelsége is hiányzik.


Mégis, ha lenne pénzem is félnék költözni, mert a nekem szimpatikus, zöld városrészek a szemem előtt romlanak, oda húzódik át a probléma, ezalatt a nyócker egyre frissebb, modernebb, biztonságosabb. Sőt, egyre zöldebb és amit kifogásolok, hogy pl nem elég családbarát is egyre kevésbé igaz.

Ahogy az ember a kerületet megközelíti, felújított és új épületeket és gusztusos közterületeket talál.



Szerintem Kőbánya Újhegy irtó jó és Óhegy egy része is, az Örs környéki lakótelepről nem is beszélve.


Befektetésnek inkább a belső 8., lakni a 10. is jó.

2018. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!