Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A foglalót mikor kell kifizetni?

A foglalót mikor kell kifizetni?

Figyelt kérdés

Üdv, szeretnénk venni egy lakást és már jártunk is pár helyen nézelődni. Megállapodni még nem sikerült.

Az lenne a kérdésem, ha megbeszéljük az eladóval, hogy mehet a buli, akkor ott helyben kell(ene) fizetnem a foglalót? Én úgy terveztem, hogy ha megegyeztünk, akkor adatokat elkérem, továbbítom az ügyvédemnek, aki előkészíti a szerződést, közben jön az értékbecslő, és amikor írjuk alá az adásvételit akkor adom oda neki, pontosabban utalnám.



Ez valóságban hogy működne?



2018. jan. 17. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. úgy ahogy leírtad.
2018. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
A foglalóval óvatosan kell bánni, az előleg a vevő számára biztonságosabb. Az ügyvéd sokoldalú körültekintő munkája és a statikus és egyéb szakemberek véleménye sem maradhat ki bármiféle fizetés előtt, mert pórul lehet járni a foglalóval.
2018. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan.
2018. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam, mert volt olyan, hogy követelték tőlem, hogy küldjem a foglalót, és utána adnak adatokat, lakáshoz papírokat elküldik stb. Én mondtam, hogy nem köszönöm, előbb minden adat, lakás rendben van-e nincs hitel rajta, jelzálog stb... Valahogy nem kerestek többet.


Az egyébként nem gond, ha a foglaló összegét utalom? Feltételezem ott helyben küldöm el aláírás után, vagy ha bele van írva a szerződésbe, akkor addig az időpontig rendeznem kell?


Köszönöm a segítséget!

2018. jan. 17. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó gondolod!

Csak akkor adunk át pénzt (akár előleg, akár foglaló) hogyha arról van írásos papír. Ügyvéd írja meg a szerződést, abba mindent rendezzetek, hogy mit meddig hogyan kell fizetni, és akkor az alapján kapják a pénzt.

Aki máshogy akarja intézni, azzal jobb nem is üzletelni.

De egy normális ügyvéd szépen el fog magyarázni mindent.

2018. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

volt olyan, hogy követelték tőlem, hogy küldjem a foglalót, és utána adnak adatokat, lakáshoz papírokat elküldik stb


Nagyon jól tetted,hogy NEM-et mondtál!!!!!!!!!

Pénzt kizárólag ügyvéd és papír után adunk.

2018. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy letettük a ház árának egy %-át az ingatlanos iroda ügyvédjénél, készpénzben. Ettől kezdve kivették az eladási listáról, zárolt lett. Néhány nappal később aláírtuk a szerződést az irodában, a pénzt a ház árába beszámoltuk. Szerződés aláírása után megtörtént a 10 % átutalása.
2018. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%
a régi ptk-ban csak az minősült foglalónak, amit a szerződéskötéskor adnak át. Most nem így van, az a foglaló, amit a szerződésben foglalónak minősítenek. Szóval adhatod elvileg előre is, de nem érdemes. Ha elmaradna a szerződés, az akkor nem minősül foglalónak. Utólag viszont elég tipikus, jellemzően, ha utalod. Ha az ügyvédi irodából indítos is az utalást, az pár óra, míg odaér, és ha délután van, akkor meg másnap. Ez ennek ellenére ma már rendben van. Az én ügyvédem tavaly 2 napot határidőt írt a foglalóra, ezt a vevő elfogadta.
2018. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!
2018. jan. 17. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!