Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladhatja e közben az ingatlan...

Eladhatja e közben az ingatlaniroda a házat ha már mi vevők letettük a "foglalót"?

Figyelt kérdés
Az ingatlanosnak jár x százalék amit ajánlattételkor meg kellett adni de csak 2 hét múlva tudunk bemenni hogy az eladó árajánlatár reagáljunk. Addig ugye bennt van a pénzünk de az ingatlanos hirdetheti esetleg eladhatja másnak?
2017. nov. 17. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanossal megkötött szerződés függvénye. Általában úgy van benne, hogy addig hirdetheti, amíg alá nincs írva az adás-vételi szerződés.
2017. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
100%

foglalót az eladónak adsz, tipikusan szerződéskötéskor. Ha még az eladó gondolkodik az ajánlaton, (illetve ha jól értem, jelen esetben ellenajánlatot adott, amire még ti nem reagáltatok), akkor nincs mire foglalót adni, az a szerződés biztosítéka lesz.


Az ingatlanosok szeretnek a vevői ajánlat átvételekor elkérni egy pár 100 ezer Ft-ot (ami azért a szokásos foglalónak csak töredéke), mint az ajánlat biztosítékát. Nem tudom, hogy ezt milyen feltételekkel veszik át, illetve milyen esetekben vállalják a visszaadását (hiszen itt még korántsem biztos, hogy lesz szerződés). Ennek a letett biztosítéknak a fejében szokták vállalni, hogy addig leveszik a hirdetést, amíg el nem dől, hogy lesz-e szerződés. De közben más ingatlanos is hirdetheti, rá ez nyilván nem vonatkozik. Meg az adott ingatlanoshoz is befuthat egy jobb ajánlat olyantól, aki már korábban látta.


Amúgy Magyarországon jellemzően az eladó fizeti az ingatlanost, és kizárólag sikerdíjas alapon, szóval szerződéskötéskor jár neki a jutalék. Ez az ajánlattételkor letett összeg semmiképpen sem a jutaléka (az jellemzően ennél sokkal több), szóval ez neki ajánlattételkor nem jár.


És ez a letett összeg már annyiban sem foglaló jellegű, hogy dupla visszaadásáról sincs szó (merthogy eladói visszalépés esetén a foglaló duplán járna vissza).

2017. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Olyan, hogy "foglaló", nincs! Van csupa nagybetűs foglaló, de idézőjeles semmiképp. De szerintem Te nem foglalót adtál az ingatlanosnak, hanem vételi szándéknyilatkozat aláírásával együtt egy előleget/biztosítékot.

Ettől függetlenül ők nyugodtan eladhatják másnak az ingatlant, ám ebben az esetben a Te általad befizetett összeg teljes mértékben visszajár.

Közben sajnos (vagy nem, attól függ, kinek a szemszögéből nézzük) kaphat az eladó jobb/szebb/szimpatikusabb ajánlatot.

2017. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, amit te adtál, az előleg, a vételi szándék komolyságára. Ettől mindkét fél elállhat következmények nélkül, és az összeg visszajár (egyszeresen).


Innentől etika kérdése. Nálunk levette az ingatlanos a hirdetést ezután, így tartottam korrektnek.

2017. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem foglaló, amit adtál. A foglalót a vevőnek adod, a lakás vételárának ált. 10 %-a, és kimondottan a lakás vételárából adod.

Te az ingatlanosnak adtál egyfajta biztosítékot, amivel kinyilvánítottad az érdeklődésed komolyságát. Az a két hét kicsit sok. Főleg úgy, hogy karácsonyig pörög az ingatlanpiac ez ilyen "utolsó forduló" én annyira nem lennék nyugodt.

2017. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!