Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest 8. Kerületről friss...

Budapest 8. Kerületről friss vélemény?

Figyelt kérdés
Szeptemberben költöznék Pestre, a II.János Pál pápa téren, a 4-es metrótól kb száz méterre tervezünk lakást venni, csak hát annyi rosszat hall az ember erről a kerületről. Amikor megnéztük a lakást, környéket nekem nem volt vele problémám, szimpatikus volt, viszont édesanyám nagyon aggódik az interneten olvasott rémhírek miatt. Aki ismerős a környéken tudna véleményt mondani, esetleg megnyugtatni? A válaszokat előre is köszönöm! :)
2018. jan. 23. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Józsefvárosi vagyok és alapvetően nagyon szeretem a kerületemet, nomeg mellesleg büszke vagyok arra, hogy itt élhetek.

Le kell szögezni, hogy a kerületnek vannak hagyományosan jó részei és az egész kerület fejlődik.

Kiemelt rendőri jelenlét, közterületi kamerák, megújuló terek, parkok, utak, orvosi rendelők, óvodák, szépülő homlokzatok, új lakóépületek és irodaházak.

A Palotanegyed, Tisztviselőtelep, Százados negyed jó, a Corvin-negyed rohamosan fejlődik.



Propaganda után a tárgyra térek.

A II. János Pál pápa tér vegyes.

Nekem alapból túl zsúfolt emberekkel, épületekkel (jó, utóbbiakkal nem a park maga nyilván :D hanem a környék), a parkot leszámítva kevés a fa, a növény. Jó, ott a park, de a környező utcákban a ház ablakából aszfaltot, embert és házat látsz csak.

Van nem napon barnult.

A közeli Nagyfuvaros utca, Népszínház utca, Mátyás tér, Kisfuvaros utca rosszabb hírűek.

Én speciel nyugodtan mászkálok ott, a nem napon barnultak úgysem velem vannak elfoglalva.

De lakni... Hát, nem tudom. Nemcsak a belvárosias jellege miatt nem laknék ott szívesen!

Bár az a környék is fejlődik és folyamatos a rendőri razzia. Ha ezen az úton halad Józsefváros, nagyon jó kerület lesz.

2018. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
A közelben jártam (a Tolnai Lajos utcába) iskolába valamikor. A Népszínház, a Vig és a környező egyéb utcák a Köztársaság térrel együtt (ez a tér előző neve) elég gázosak voltak. Prostik, valamikor bordélyházak, bűnözők stb. Este nem volt tanácsos az utcákon egyedül járni. Nem véletlenül volt ez a tér az 1956-os forradalom egyik központja. Ma is vannak drogosok, prostik a mellékutcákban. Én nem laknék ott.
2018. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha megveszitek a lakást, kell bele riasztórendszer és szerződés egy biztonsági céggel. Rádiós távfelügyeletre ne sajnáld a pénzt, mert hamar ki fognak rabolni.
2018. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

#1 voltam. Drogosok sajnos mindenhol vannak.

Újbuda pl tele van kemény alkoholista középkorúakkal, hajléktalan alkoholistákkal (egyéb hajléktalanokkal) és látni drogosokat ott is!!

Csak az előítéletekből táplálkozunk. Józsefvároshoz sokan úgy állnak hozzá, hogy rossz, így a Palotanegyedben, a Baross utca belső részén és a Rákóczi téren is rosszul érzik magukat. Budán észreveszik, ha 10 alkoholistán és/vagy hajléktalanon, bűzön és mocskon át kell a boltba bejutni, miközben egyéb, ijesztőbb arcú emberek is ott iszogatnak?

2018. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 3

Néztél pl Otthontérképen statiszikákat, hol van a legtöbb betörés? A menőbb kerületekben.

2018. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

“Néztél pl Otthontérképen statiszikákat, hol van a legtöbb betörés? A menőbb kerületekben.”


Az igaz. Kijön a nyóckerből, kirabol, visszamegy a patkánylyukba, leteszi az orgazdánál, drogot vesz, mire hazaér már be is bódult. Te meg legyél a szomszédja.

2018. jan. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak a 8. kerületben laknának drogosok...
2018. jan. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én éltem ott,de lakást nem vennék ezen a részen az biztos.

Van itt, aki nagy propagandát nyomott erről a helyről.

Ha nem szoktad meg a drogosokat, alkeszokat,ó migránsokat,szobáztatókat és az ezzel járókat,akkor ne oda költözz.

2018. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hehehe... Rákóczi tér! Prostik központja, minden parkoló autó mellett egy nem napon barnult. Ma is, hiába állítják, hogy már nem.
2018. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Mikor jártál a Rákóczi téren? Melyik részén?
2018. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!