Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladás, hogyan kezdjük?

Ingatlan eladás, hogyan kezdjük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal,és az 1 éves kisfiúnkkal élünk Budapesten egy 34 nm-es lakásban,4.kerület, nagyon központi,frenkventált helyen.

Szeretnénk nagyobbat venni,ezt már nagyon kinőttük. Én jelenleg GYED-en vagyok,valószínüleg (bölcsi miatt) szeptemberben visszakerülök aktív állományba.

Páromnak fix munkahelye van.

Véleményetek szerint melyik lenne a jobb megoldás? Ingatlanközvetíző,vagx magán úton?

Az az igazság,hogy tartunk a magánúton történő eladástól, hogy nem tudnánk mindent elintézni amit kell,igazából azt se tudjuk mit kellene intézni. Szóval ebben az esetben könnyebb lenne valóban a közvetítő,de az biztos,hogy hitelt kellene felvegyünk(nagyjából 60-70 nm körülire gondoltunk 20-22 millióig),ebből a szempontból meg ugye minden fillér számítana.


Adnátok tanácsot?



2018. jan. 26. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Mindenképpen ingatlanos. Ő el tudja adni a tiéteket is. Esetleg tud olyat, aki elcserélné. Ha rajta keresztül vesztek lakást, akkor az eladó fizeti az ingatlanközvetítői díjat. Ők tudnak hitelt intézni, ingatlanbecslőt vinni. Mi bementünk az irodába, elmondtuk az igényeket és pár nap múlva egy tucat lakást megmutatott. Vannak olyan ingatlanirodák, ahol az eladó aláír egy szerződést, hogy máshol nem hirdeti az ingatlant. Úgyhogy egy csomó eladó lakást csak ott tudsz megnézni.
2018. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Nagy ívben kerülni kell az ingatlanost .Csak felveri az árat,és azt be is zsebeli .Facebookon meghidettük a lakást,telefonszámmal .Sorba jöttek a vásárolni kivánók .

Mi mondtuk meg ,mikor lehet a lakást megnézni .Jöttek ,mentek ,mert ilyenkor csak tapogatódzik mindenki .

1 hónap múlva már egymásra licitáltak,és kért árat is feljebb verték .Mindent a vásárló intéz szinte .Mindent az ingatlanos sem tud .Ne legyetek már buták,az ingatlanos kiénekelje a biztosat a zsebetekből .

Helyettetek nem tud aláirni egy ingatlanos,de a közüzemi órák átírásánál is nektek kell ott lenni .Az ügyvéd intézi a dolgokat .Az ingatlanos csak a vevőt hajtja fel,a neki megfelelő áron .Az ingatlanos senkinek sem ad felvilágositást arról ,hol is van a az eladásra szánt ingatlan.Nehogy az eladó,közbe megegyezzen a vevővel .

Ő ad időpontot,mikor lehet a jelenlétével meg nézni a az ingatlant.

Nagyon kijártuk már mi ezt az iskolát.Úgy eladással ,mint vétellel .

2018. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Csak magatok , balekra vesz a kajfer mindenkit . A semmire követeli a díjat meg kötbért ha aláírtakkal ellen teszel . Azt szokták meg hogy nyalják a hátsót és mindenhol zsebre kérnek kenőlóvét mert akkor biztos pillanatok alatt eladja vagy szerez lakást . Aztán direkt bosszantják aki nem szimpi sem fizet nekik zsebre ezért felrúgják a szerződést és azok tartják a markukat . Nem nagy ügy , mindent magam intézek a neten vagy kapcsolatokkal .
2018. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán eladjátok magatoknak is. Amit intéz az ingatlanos az az, hogy feltesz pár oldalra egy jól megfogalmazott hirdetést és felveszi a telefonokat, válaszol a kérdésekre, időpontot egyeztet, de ehhez ugye ti is kelletek, tehát tovább telefonál nektek. Ti tudjátok, hogy ennyi kényelem megéri-e ezt a pénzt. Szerintem akkor igen, ha egy távoli, üres ingatlant akar valaki eladni, amihez ad egy ingatlanosnak egy kulcsot és intézze.

Budapesten azt gondolom elég gyorsan eltudod adni magadnak is, főleg ha jó helyen van.


Ha nem sürgős az eladás, akkor próbáljátok meg és ha nem megy, még mindig kereshettek egy ingatlanost aki segít.

2018. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első körben mi is a magánúton való hirdetést gondoltuk célravezetőnek.

Abban esetleg tudtok segíteni,hogy körülbelül milyen ügyintézni valók vannak,és hol?

Közmű átiratás,adásvételi ügyvédnél oké,ezen kívül mik vannak még? Vagy hol tudnánk ezeket megérdeklődni?

2018. jan. 26. 20:49
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól előre gondolkodsz átíratással :).


Lakáseladás ingatlanossal v nélküle: a nagyobb cégek 4-5-6% (+ÁFA) jutalékot kérnek az eladásból. Rászánod-e, nem szánod, vagy csak később, ha magatok nem boldogultok. Ár meghatározása: környéken megnézed a hasonló paraméterű lakások árát, ahhoz viszonyítod.

Jó fotókat kell csinálni, ott kezdődik egy jó hirdetés!

Napsütéses időben délelőtt, nem este égő villanynál! Fénnyel nem állunk szembe, és megpróbálunk adni egy képet a helyiségről, nem fotózunk értelmetlen részleteket, és áttekinthető legyen a szoba a fotón.

Venni: én nem úgy keresnék, hogy ingatlanos árulja-e vagy tulaj, hanem hogy melyik lakás/ház tetszik. Melyik lehet az otthonom. Én speciel nem szeretem ha ajánlanak (mást sem) én magam szeretem megtalálni az ilyen dolgokat, de ha megtetszene egy ingatlan és jó is lenne akkor tőlem ingatlanos is árulhatja. De nekem ne ajánljon a rendszerükből, ne ő válasszon helyettem. Ha műszakilag nem értesz hozzá, el kell hogy keserítselek, az ingatlanos eladni akar, és ez fogja motiválni, nem fog műszaki kérdésekben használhatót mondani (nem érdeke), vinned kell valakit megnézni, aki ért hozzá.

Az intéznivalók: az ingatlanos segít végig, ha kéred, de amúgy az adminisztrációban nem tud mit tenni, max elkísér. Közműcégek elmondják, hogy kell, adnak nyomtatványt, ügyvédet általában a vevő hozza, fődhivatalt az ügyvéd értesíti, a nav meg úgyis mindent tud.

2018. jan. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Eladhatjátok magatok is. Az interneten sok ismeretanyag van arról hogy mi a teendőtök. Nem ördöngősség.

Utána azt döntsétek el hogy tényleg el akarjátok adni vagy csak hirdetni. Nézzetek a környéken hasonló hirdetéseket és azok átlagáért adjátok fel. Az ingatlanközvetítő annyiért teszi majd ki a saját hirdető lapjára amennyit ti is akartok érte plusz ráteszi a jutalékát és így már drága lesz az átlaghoz képest. A drágán hirdetett ingatlant sokáig tart eladni (vagy nem is sikerül belátható időn belül). Kis alkuba is belemehettek (még 10% belefér) ha komoly és normális vevő jön. Foglalót javasolt kérni.

Ha ti is reális árú lakást vagy házat vesztek majd és ott is lehet alkudni valamennyit akkor nem veszítettetek semmit azon hogy a régi lakásotokat a vevő számára jó árban adtátok el. Mielőtt eladjátok már legyen kinézve és leegyeztetve a másik ingatlan. Vagy ha mehettek szülőkhöz átmenetileg akkor az is jó megoldás amíg megtaláljátok a megfelelő új otthont. Ha ezeket követitek akkor minden simán megyen majd.

2018. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A közvetítő nem intéz semmit, magadnak kell ügyvédet fogadni és az ügyvéd intéz mindent.

A közvetítő csinál egy hirdetést az ingatlan.com-ra, és annyi, és ez kb. 1 millió Ft-odba fog kerülni. Azt Te is meg tudod csinálni egy fél nap alatt, és 7000 Ft a havi díja a hirdetésnek.

2018. jan. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
5: Ezeket azután kell intézni, amikor már megvan az adásvételi szerződés és megkaptátok a foglalót. Vagy az ügyvéd intézi, vagy ti, és a szerződésben le van írva minden, mit kell intézni.
2018. jan. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
JA, az ügyvédet a vevő szokta fogadni, tehát eladáshoz nem nektek kell, hanem majd amikor vesztek, ahhoz.
2018. jan. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!