Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit gondoljak kérni kb....

Mennyit gondoljak kérni kb. az alábbi paraméterekkel rendelkező ingatlanért (vidék, dupla porta)?

Figyelt kérdés
Fülöpjakabon (Kecskeméttől 20km) Központtól 2 percre, dupla porta. Az egyiken egy kertes ház 75m2 ami lakható, de megérett a felújításra ( nyílászárók, külső belső festés, konyha, wc nem a legpraktikusabb) A falazat vályog. Víz, gáz villany van természetesen. Mindez egy 1100m2-es portán. Mellette szintén egy 1200m2 es üres porta, amihez tartozik egy 2000m2 es szántóföld is, amin egy bontásra érett tanya is van. Ennek így összesen mennyi lehet a reális ára? Segítsetek légyszi. Köszi.

2018. jan. 18. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:
A ház 35 éves!
2018. jan. 18. 11:40
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Keress ráhasonló paraméterekkel a környéken házakra és rögtön kiderül mi a realitás.
2018. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve hívj fel pár Kecskeméti irodát, hogy F.Jakabon akarsz házat venni, 75nm körülit, mit ajánl és mennyiért?
2018. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt a kalkulátort kitöltve csak a ház 6,5 millió. Ez reális lehet?


[link]

2018. jan. 18. 11:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi ez jó ötlet.
2018. jan. 18. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen azt nézd, hogy a környéken mennyi a hasonló ingatlanok eladási ára, és úgy lődd be (számít az építési mód, vályog, a telekméret, a település és akkor mondjuk Kecskemét 20 km-es körzetén belül más településeket is nézhetsz). Következő variációk lehetnek: azt a telket, megsaccolod, amin a lakható ház van, kijön egy szám, a másik telket meg úgy határozod meg, hogy telekárakat nézel a környéken, hasonló méretben, a szántóföldnek kérdés mi az értéke, van-e valami AK értéke, de 2000 m2 szántó, az semmi szinte, a bontásra érett tanyaépület nem képvisel értéket, az ilyeneket telekárban adják. Amik kijönnek azokat összehozod, hogy még mindig eladható legyen árban, ha együtt viszi valaki, akkor egy kicsit lehet olcsóbb kell legyen, de a telkek adottságaitól függően meghirdetheted úgy is, hogy a házas ingatlan egy db, x összeg, és külön vásárolható hozzá az üres porta + a szántó tanyával, és ezeket megveheti egy másik személy is, külön építési teleknek, bárminek. Nem tudom, arrafelé szeretik-e az emberek a nagy telkeket, mert az oké, hogy én szeretem, de az a tapasztalatom, hogy nem keresik (mert egyben ez több mint 4000 m2). Meg gondolj utána, hogy mire alkalmas, ki tudná jobban hasznosítani, milyen vevő: aki gazdálkodni szeretne? Vagy mondjuk kialakít egy lovastanyát? (ez jutott eszembe), tehát kb. befektető?
2018. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ez a kalkulátor, amit linkeltél hogymondjam szépen, rossz. Egyrészt az van ráírva, hogy adókalkulátor. Másrészt az én megyeszékhelyen lévő lakásom kb. 5,5 millióval ér kevesebbet eszerint a kiváló kalkulátor szerint, ahhoz képest, amennyiért a lakások a szomszédságban mennek, és amennyiért adni akarom. Még az árak emelkedése előtt is többet ért ez a lakás.

Ne higgyél ennek a kalkulátornak, ez nem így működik.

Számít a környék is, pl., tehát a városrész. A kalkulátor szerint tökmindegy, hogy c.gánytelepen, vagy a elit városrészben van-e az ingatlan. Szerintem azért nem :).

2018. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!