Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első ház vásárlás lesz, és...

Első ház vásárlás lesz, és szűkítéshez kellene telek nagysága. Pár képet beraktam, minimum akkorát szeretnék szabadon, mint ezek közül a legkisebb, garázzsal majd, mint az utolsó. Mekkorák kb ezek a telkek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


2018. jan. 27. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök attól függ, mekkora a ház rajta.


Az első és a harmadik képen nem is látni hol kezdődik és hol van vége, és mi tartozik hozzá!

2018. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ attól, mekkora ház lesz rajta. Másrészt ma már tilos a kert végébe garázst építeni, csak a ház mögé, vagy azzal összeépítve lehet.

Szélesség: normál esetben legalább 18-20 m széles, akkor már lehet egy kis oldalkert, de szabadonálló beépítésnél ez a minimum. Hosszúság: legalább 20-25, de inkább 30 m. Ebből kijön, hogy 5-600 m2 már elég jó. A 720 m2 egy régi szabvány méret, régi kertvárosokban ekkorák a telkek. 1000 m2 már kifejezetten nagynak számít, arra nagy szabadonálló házat lehet építeni jó kerttel.

Még egy számítási mód: számold ki mekkora házat akarsz (csak fszt. terület garázzsal), szorozd meg 1,2-vel a falak miatt, ekkora hely kell neki. PL. ha 100 m2-t akarsz, helyigénye 120 m2. Általában max. 30 % építhető be a telken, tehát legalább 400 m2 kell, de akkor minden cipőkanállal van beszorítva, inkább 500 m2 ajánlott. 30 % beépítésnél látszólag igen kis kertrész marad, nem lesz tágas, de annyival számolhatsz kb. mint a képeken.

2018. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első, meg a harmadik kb. 20 max 30 méter hosszú lehet, mert 10 méteresek szoktak lenni a régi (kocka) házak, tíz méter hossztól általában nem (sokkal) több egy ház. És utánuk még kb. annyi van mellék, stb. Plusz az elsőn ott az a kis terasz is viszonyításnak.

A középső kb. 12x18 m, jobb oldalon 18, mert hat kerítéselem van, (a vasak látszanak és alig), ezek a kerítéselemek kb. 3 méteresek szoktak lenni, a rövidebbik végét ugyanezzel az aránnyal saccoltam.

Amúgy: élőben egész jól megtippelem egy telek méretét szemre, de ez így fotóról teljesen más, és nagyon nehéz.

Ha ezek ingatlanhirdetések, akkor benne van a hirdetésben a telek mérete (sosem pontos), a ház mérete, a kettőt kivonod egymásból :) ennyi.

2018. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek speciel nem hirdetések, de láttam hirdetéseket, aho legy házat háro mingatlanos három különböző méretként "árul"...
2018. jan. 29. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:
A valós telekméret a tulajdoni lapról derül ki. Szabadon megtekinthető a Földhivatal honlapján. Aztán megvásárlás esetén érdemes kiméretni (ha építkezel rá kötelező), mert a kerítések gyakran össze-vissza vannak.
2018. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Persze amit leírtam, az szintén sacc, mert fotókat adtál, lehet benne tévedés. Plusz a telekhez tartozik még a ház mögötti rész, mert két fotón a kapubejáró van.


Ingatlanosok úgy csinálják, hogy még sokszor ugyanaz a személy is két mérettel feladja a hirdetést (a ház területét is, meg a telekméretet is a hirdetések során többféleképpen megadják), mert így felületes szemlélőnek úgy tűnhet, hogy másik ingatlanról van szó. Nyilván a fotókat is cserélgetik.

Az, hogy én egy precíz ember vagyok, és agyf..szt kapok attól, hogy valaki nem tudja mekkora a telke, a háza (tulajok, ez komoly!), meg a hirdetésekben nem tudom meg, hogy mekkora az ingatlan valójában (legalább 10 m2 alatti eltéréssel), az úgy látszik, az én bajom :(. Illetve hát téged is olvasva, lehet, hogy mégse csak az én bajom...

2018. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Héten elvileg megnézünk egy 700 nm-es telken és egy 2200 nm-es telken lévő házat, onnan már nagyobb összehasonlításom lesz. Én vidéki gyerek vagyok, szeretem a nagy tereket, de szerintem elrendezés függő is lehet ez, mert hiába 30*30 a telek és 900-as, ha a közepére van beállítva a 10*10-es ház, akkor pont el van cseszve számomra az elrendezés.
2018. jan. 29. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, egyszer én is láttam egy ilyet, kicsi, városi 400-as telken. Vicces volt.
2018. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!